Cztery śmiertelne ofiary strzelaniny w Fredericton

Kanada Top News sier 10, 2018 at 1:22 pm

aafredericton3

Co najmniej cztery osoby zginęły w piątek w strzelaninie w stoplicy Nowego Brunszwiku, Fredericton.

W pierwszym komunikacie policja poinformowała, że jest „wielu poszkodowanych”. Służby ogłosiły, że jeden domniemany napastnik został schwytany i jest poważnie ranny. Policja zapewnia, że zagrożenie minęło.

Policja w Fredericton, mieście zamieszkanym przez około 56 tysięcy osób, poinformowała na Twitterze, że dwie osoby zabite to funkcjonariusze policji. „Okropne wiadomości płyną z Fredericton” – napisał na Twitterze premier Kanady Justin Trudeau. „Łączę się całym sercem ze wszystkimi dotkniętymi dzisiejszą strzelaniną. Uważnie przyglądamy się sytuacji” – dodał.  Policja zaapelowała do mieszkańców, aby unikali miejsca, w którym doszło do strzelaniny oraz by nie ujawniali informacji na temat działań służb.  Do strzelaniny doszło wczesnym rankiem, około godziny 7 rano.

To kolejny w ostatnim czasie tak tragiczny incydent. W Kanadzie wzrasta liczba przestępstw z użyciem broni. W ubiegłym miesiącu uzbrojony mężczyzna zabił w Toronto dwie osoby i ranił 13, a następnie popełnił samobójstwo. Od początku tego roku w tym mieście doszło do 241 strzelanin w wyniku których zginęło 30 osób.

aafredericton