Festiwal w cieniu strzelaniny

Lokalnie Top News sier 11, 2018 at 10:00 am

aafestiwal

Premier Justin Trudeau uhonorował ofiary śmiertelnej strzelaniny w Fredericton podczas wizyty w Greektown w Toronto – miejscu, w którym w zeszłym miesiącu miał miejsce śmiertelny atak szaleńca.

Trudeau otwierając uliczny festiwal powiedział do zgromadzonego tłumu, aby przesłał wyrazu miłości i wsparcia dla rodzin  policjantów, którzy zginęli w Fredericton – const. Robb Costello i Const. Sara Burns oraz dwóch wciąż niezidentyfikowanych cywili.

aafestiwal4

Tak więc doroczny festiwal “Taste of the Danforth” świętujący greckie obyczaje i kuchnię miał w tym roku smutny początek.

Otwarcie festiwalu rozpoczęła minuta ciszy w uznaniu dla wysiłków pierwszych reagujących, w tym wielu osób, które rzuciły się, aby pomóc ofiarom strzelaniny.

- Chociaż jest wielu, którzy pomagali umierającym i rannym, będą oni reprezentowani przez Tanya Wilson, która prowadzi salon tatuażu na Danforth – powiedział jeden z organizatorów festiwalu.

Wilson opatrywała dwóch rannych w jej lokalu.

Na czas festiwalu policja zamknęła główną jezdnię, a środki bezpieczeństwa mają być ściślejsze niż zwykle.

Organizatorzy twierdzą, że weekend “Taste of the Danforth” ma przyciągnąć ponad milion gości. Przypominają, że w pierwszym festiwalu przed 25 laty uczestniczyło zaledwie 5 000 osób.

aafestiwal3

Festiwal, którego pierwsza edycja miała miejsce w 1993 roku miał na celu prezentację greckiej kuchni. Po latach objął różne rozrywki, takie jak muzyka i tańce.

W tym roku odbędzie się koncert charytatywny dla ofiar strzelaniny. Trzy memoriały, na które składają się kwiaty, karty i inne przedmioty, które powstały spontanicznie w następstwie strzelaniny zostały przeniesione w pobliże miejsca, w którym odbywa się festiwal.