Tragedia na Woodbine Beach

Lokalnie Top News sier 11, 2018 at 12:30 pm

aakapiel

Kąpiący się w pobliżu Woodbine Beach i wyłowiony z wody 16-letni chłopiec zmarł wkrótce po odwiezieniu do szpitala.

W sumie wyciągnięto z wody cztery osoby. 15-letnia dziewczynka została przewieziona do lokalnego szpitala z poważnymi obrażeniami nie zagrażającymi życiu. Sanitariusze zabrali do lokalnego szpitala kolejną osobę z umiarkowanymi obrażeniami. Czwarta osoba została oceniona przez ratowników medycznych na miejscu zdarzenia i opatrzona na miejscu.

Ratownicy zostali wezwani na miejsce w pobliżu Lake Shore Boulevard E i Woodbine Avenue, około 2:40 pm. ze zgłoszeniem, że ​​trzy osoby są w niebezpieczeństwie. Krótko po 4 pm. wszyscy zostali wyciągnięci z wody dzięki czemu odwołano poszukiwania przez ekipy ratownictwa wodnego.

Kanadyjska Straż Przybrzeżna i Królewskie Kanadyjskie Siły Powietrzne asystowały przy poszukiwaniach. Podczas akcji ratunkowej pojawił się kanadyjski statek Straży Przybrzeżnej Cape Storm, 47-metrowa łódź ratunkowa i śmigłowiec RCAF Griffon. Wykorzystano również cztery statki Morskie Metro i łodzie ratownicze.

Toronto Public Health ostrzega przed pływaniem na niektórych plażach ze względu na znaczne opady deszczu, które spowodowały wysoki poziom wody w niektórych częściach nabrzeża.

Jednak strona internetowa Toronto SwimSafe wymieniła Woodbine Beach jako bezpieczną do pływania, ale policja twierdzi, że społeczeństwo zostało ostrzeżone o silnych wiatrach i wysokich falach.