Przemoc, do której trudno się przyznać

Lokalnie Series Top News sier 13, 2018 at 6:00 am
Często problemy rodzinne są ukrywane, zamiatane pod dywan.

Często problemy rodzinne są ukrywane, zamiatane pod dywan.

Młodzi ludzie przemaszerowali od Old City Hall do Regent Park w Toronto chcąc zwrócić uwagę na przemoc w rodzinie.

Członkowie organizacji młodzieżowej Youth Gravity uważają, że problem jest bardzo rozpowszechniony, ale nikt się nim nie zajmuje i niewiele się o nim mówi.

- Uważamy, że wiele osób z naszej społeczności ma problemy z przemocą domową, ale nikt nie wie, gdzie szukać wsparcia – mówi jedna z organizatorek marszu, Sal Sabila – Ludzie się wstydzą.

Sal Sabila

Sal Sabila

Sabila dodała, że istnieje związek pomiędzy przemocą domową a przemocą ze strony gangów, wskazując, że młodzi ludzie, którzy wychowują się w rodzinach, gdzie istnieje przemoc są dwukrotnie bardziej agresywni, gdy dorastają. Uważa, że ​​stygmatyzacja jest jednym z czynników napędzających ciszę wokół ofiar przemocy domowej.

- Istnieje ogromne piętno na ludziach doświadczających przemocy w rodzinie. Jeśli opuścisz męża, jeśli opuścisz swoją rodzinę, nigdy nie możesz powrócić – powiedziała Sabila – Przemoc w rodzinie nie jest czymś, od czego się można od razu łatwo uwolnić … To jest coś, z czym ludzie próbują sobie radzić przez lata. Potrzeba czasu, aby poradzić sobie traumą, z urazami, jakie w człowieku zostają.

Według Youth Gravity dzieci i młodzież, które dorastają w rodzinach, w których panuje przemoc, sześć razy częściej próbują odebrać sobie życie i trzykrotnie częściej odtwarzają stosunki rodzinne w dorosłym życiu niż ci, którzy dorastają bez traumatycznych przeżyć związanych z przemocą w rodzinie. Zatrzymanie tego piekielnego cyklu doprowadzi do bezpieczniejszego miasta teraz i w przyszłości.

Vharshaa Punithechelvan powiedziała, że kwestia przemocy domowej jest bardzo rozpowszechniona wśród społeczności południowoazjatyckiej i ma charakter kulturowy. Często problemy rodzinne są ukrywane, zamiatane pod dywan.

- Ludzie tak naprawdę nie wierzą, że to kwestia do omówienia i rozwiązania – mówi Punithechelvan.

Sabin Ghimirey

Sabin Ghimirey

Sabin Ghimirey, jeden z mężczyzn, który uczestniczył w niedzielnym marszu, twierdzi, że przemoc domowa dotyka wszystkich płci.

- Dla mężczyzn jest to również zadanie przekonania innych mężczyzn, że to nie jest w porządku – powiedział – Powinniśmy o tym rozmawiać swobodniej, ponieważ tylko poprzez rozmowę i prowadzenie debat możemy pomóc ludziom w uzdrowieniu i poprawie relacji rodzinnych.