Oddali skrzyżowanie na miesiąc przed terminem

Lokalnie Top News sier 13, 2018 at 10:00 am
Remont tramwajowego torowiska toczy się również na Queen Street.

Remont tramwajowego torowiska toczy się również na Queen Street.

Dobra wiadomość dla kierowców. Przywrócono ruch kołowy na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań we wschodniej części Toronto.

Ekipy budowlane były w stanie ukończyć rozległe prace na torze tramwajowym miesiąc wcześniej niż zaplanowano.

Skrzyżowanie Broadview Avenue i Gerrard Street East ponownie otworzyło się dla wszystkich pojazdów i pieszych o 8 rano w niedzielę.

„Prace zakończono wcześniej z powodu sprzyjającej pogody i stanu infrastruktury pod skrzyżowaniem Broadview-Gerrard” – czytamy na stronie internetowej miasta – „Dzięki temu załogi były w stanie ukończyć prace związane z wymianą torów i ich naprawą w krótszym czasie niż wcześniej planowano”.

Pracownicy TTC będą jednak wciąż prowadzili końcowe prace na skrzyżowaniu do 25 sierpnia, aby przywrócić zasilanie przewodom napowietrznym. Prace będą prowadzone w godzinach dziennych, co oznacza czasowe zamknięcia pojedynczych pasów ruchu, w zależności od potrzeb.

„Jednak ruch będzie utrzymywany w obu kierunkach przez cały czas” – zapewniają miejscy urzędnicy.

Prace nad zastąpieniem starych torów tramwajowych wzdłuż Broadview Avenue rozpoczęły się 25 czerwca. Pracownicy TTC stwierdzili wówczas, że skomplikowany charakter infrastruktury w tym obszarze może stanowić nie lada wyzwanie dla załóg.

W związku z przywróceniem ruchu na tym skrzyżowaniu nastąpią zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej w tym rejonie:

  • Autobusy 504 King, 505 Dundas i 506 Carlton wznowią swoje trasy przez skrzyżowanie w Broadview Avenue i Gerrard Street East.
  • Pojazdy tramwajowe będą testowane nocą między 26 sierpnia a 29 sierpnia. Przewiduje się, że tramwaje 504 King i 506 Carlton wznowią pracę 2 września.

TTC planuje „zorganizowanie wydarzenia otwierającego” skrzyżowanie, ale nie podano jeszcze żadnych szczegółów na ten temat.