Mieszkańcy Richmond Hill i Markham nie chcą handlu „ziołem” na swoim terenie

Lokalnie Top News sier 16, 2018 at 5:55 am
Tak to będzie pewnie wyglądało w Ontairo. Sklep z marihuaną w Vancouver.

Tak to będzie pewnie wyglądało w Ontairo. Sklep z marihuaną w Vancouver.

Burmistrz Richmond Hill nie życzy sobie na terenie miasta prywatnych sklepów z marihuaną. Podobne stanowisko zajął burmistrz Markham.

Burmistrz David Barrow powiedział, że chociaż niektórzy mieszkańcy Richmond Hill nie zgadzają się z jego stanowiskiem, rada miasta nie będzie popierać legalnych sklepów z konopiami indyjskimi w mieście.

- Nie jesteśmy entuzjastami sklepów z „artykułami rekreacyjnymi” – stwierdził w środę Barrow.

Nasza społeczność po prostu nie chce mieć czegoś takiego w Richmond Hill - mówi burmistrz David Barrow.

Nasza społeczność po prostu nie chce mieć czegoś takiego w Richmond Hill – mówi burmistrz David Barrow.

Burmistrz powiedział, że przedstawiono mu petycję podpisaną przez ponad 1000 mieszkańców, w którym zwrócono się do niego, by nie pozwalał na otwarcie sklepów z marihuaną w Richmond Hill.

- Ludzie obawiają się, że istnienie takich punktów będzie odbierane jako akceptacja dla używania marihuany, a większość rodziców nie życzy sobie, aby do ich dzieci trafiał taki przekaz – powiedział – Jeśli chcesz jechać do innego miasta i kupić sobie „rekreacyjną działkę” narkotyku, to nie mam nic przeciwko temu. Nasza społeczność po prostu nie chce mieć czegoś takiego w Richmond Hill.

Jeden z mieszkańców miasta, Simer Jaswal, powiedział, że brak sklepu z legalną marihuaną nie będzie dla niego problemem.

- Mogę pojechać tam, gdzie będę mógł ją kupić – mówi – On (Barrow) unika obecności w mieście biznesu, który jest pewny i wielu ludzi prawdopodobnie chciałoby w to zainwestować. On z tych pieniędzy rezygnuje.

Marihuana ma zostać w pełni zalegalizowana w całej Kanadzie 17 października. Rząd prowincyjny ogłosił w poniedziałek, że mieszkańcy Ontario w wieku powyżej 19 lat będą mogli kupić legalnie „zioło” za pośrednictwem strony internetowej prowadzonej przez rząd, zanim rozpocznie działalność „prywatny handel detaliczny” w 2019.

Minister finansów Vic Fedeli zapowiedział w poniedziałek, że będzie przeprowadzona konsultacja z władzami gmin przed otwarciem legalnych sklepów z marihuaną na ich terenie. Miasta otrzymają jednorazową możliwość rezygnacji z tych sklepów.

Burmistrz Markham Frank Scarpitti

Burmistrz Markham Frank Scarpitti

Burmistrz Markham również nie chce sklepów z narkotykiem na swoim terenie.

- Kiedy poprzedni rząd wyznaczył Markham jako jedno z pierwszych miejsc, gdzie w sprzedaży znalazłaby się marihuana, rada przyjęła wniosek odrzucający tę decyzję – oświadczył burmistrz Markham, Frank Scarpitti.

Władze Vaughan nie wypowiedziały się arbitralnie na ten temat. W oświadczeniu rada miejska pisze, że kwestia legalizacji konopi indyjskich “nieustannie ewoluuje”.

„Pracownicy Vaughan nadal dokładnie monitorują ogłoszenia rządowe. W najbliższym możliwym czasie personel przedstawi radzie sprawozdanie, aby radni mogli zdecydować, czy miasto będzie miało sklepy z marihuaną” – napisano w oświadczeniu.