Ujawniono przyczynę śmierci Margot Kidder

Kanada Top News sier 16, 2018 at 12:30 pm

zz margot1 zz margot3Dopiero po kilku miesiącach od zgonu ujawniono przyczynę śmierci znanej kanadyjskiej aktorki: popełniła samobójstwo. 

Aktorka, która zasłynęła rolą Lois Lane, ukochanej Supermana w filmach z Christopherem Reeve’em zmarła 13 maja br. w wieku 69 lat. Maggie McGuane, córka Kidder powiedziała w oświadczeniu, że czuje ulgę z powodu poznania prawdy.

Koroner orzekł, że aktorka celowo przedawkowała alkohol i narkotyki.

Kidder przez większość życia zmagała się z chorobą psychiczną. Wypadek samochodowy, którego doznała w 1990 roku, przykuł ją do wózka na dwa lata i wpędził w długi.

Margot Kidder była kanadyjską aktorką, która zagrała w wielu filmach i produkcjach telewizyjnych w Kanadzie i USA. Urodziła się w Yellowknife w 1948 roku.

Swoją karierę zaczynała od gościnnego udziału w serialach “Wojeck” i “Adventures in Rainbow Country”, “McQueen” i “Corwin”. Jej kinowym debiutem był film “Gaily, Gaily” w 1969 roku.

Ważną rolą był thriller psychologiczny Briana de Palmy “Sisters”, w którym wcieliła się w podwójną rolą bliźniaczek. Przełomem był udział w w filmie Richarda Donnera “Superman” w 1978 roku. Kidder wcieliła się w postać reporterki Lois Lane, ukochanej Supermana. W sumie powstały trzy sequele losów superbohatera: “Superman II” i “Superman III” w reż. Richarda Lestera z 1981 oraz “Superman IV” w reż. Sidneya J. Furie.

zz margot4

Udzieliła głosu w serialu “Captain Planet and the Planeteers”. Margot Kidder grała również w serialach, m.in. “Touched by an Angel”, “Nikita”, “Smallville”, “The L Word” czy wreszcie w “Brothers and Sisters” (2007).

Spotykała się intymnie z Pierre’em Trudeau, premierem Kanady. Przez dwa lata była związana z reżyserem Brianem De Palmą.

W latach 90. w związku z chorobą afektywną dwubiegunową została umieszczona pod opieką psychiatryczną.

Aktorka zmarła w swoim domu w Livingston w stanie Montana. Menedżerka aktorki Camilla Fluxman Pines mówiła w maju, że Kidder zmarła we śnie.