Sprzedając lemoniadę zebrała 40 tysięcy na badania

Kanada Top News sier 19, 2018 at 12:30 pm

Screen Shot 2018-08-18 at 12.30.37Cassidy Evans ma 10 lat i mieszka w Moose Jaw w Saskatchewan. W wieku 4 lat zdiagnozowano u niej mukowiscydozę (Cystic Fibrosis) – wrodzoną chorobę powodującą poważne zaburzenia w układzie trawiennym i oddechowym.

Swój kramik z lemoniadą założyła z pomocą rodziców 5 lat temu. “Interes” bardzo się rozwinął. Obecnie dziewczynka ma samochód do sprzedaży lemoniady, swoje logo i aktywny profil w mediach społecznościowych.

Dochód ze sprzedaży lemoniady Cassidy przeznacza na badania naukowe w kierunku opracowania nowych metod leczenia, badań nad nowymi lekami. Przez pięć lat dziewczynka zebrała ponad 40 tysięcy dolarów na rzecz kanadyjskiej organizacji pomocy chorym z mukowiscydozą Cystic Fibrosis Canada.

- Zapytałam moją mamę, czy mogę uruchomić Cassidy’s Lemonade Stand w 2013 roku, gdy miałam pięć lat, ponieważ chciałam zrobić wszystko, aby znaleźć lekarstwo na mukowiscydozę. Czuję, że robię coś ważnego, gdy widzę, jak bardzo wszyscy są szczęśliwi, gdy podchodzą do stoiska z lemoniadą. Chcę zainspirować innych, aby pokazać im, że bez względu na to, ile masz lat, możesz coś zmienić. Posiadanie CF jest trudne i nie zawsze lubię wykonywać moje zabiegi (fizjoterapii oddechowej), zażywać wszystkie lekarstwa… Ale prowadzenie stoiska z lemoniadą pomaga mi zobaczyć tyle pozytywnych rzeczy. Tak wielu ludzi chce mi pomóc znaleźć lekarstwo – mówi Cassidy.

zz cassidy3

Więcej o niej można przeczytać na jej stronie www: cassidyslemonadestand.com oraz w mediach społecznościowych: facebook.com/cassidyslemonadestand i instagram.com/cassidyslemonadestand

Więcej – TUTAJ.

Screen Shot 2018-08-18 at 12.33.26