Fatalny wypadek Roberta Wickensa

Kanada Top News sier 20, 2018 at 12:30 pm
Robert Wickens

Robert Wickens

W niedzielnym wyścigu ABC Supply 500 na torze Pocono Raceway doszło do fatalnego wypadku Kanadyjczyka Roberta Wickensa.

Samochód Wickensa z pełną prędkością uderzył w ścianę i wystrzelił w powietrze. 29-latek trafił do szpitala z licznymi urazami.

Do wypadku doszło już na pierwszym okrążeniu wyścigu ABC Supply 500. Kanadyjczyk chciał wyprzedzić Ryana Huntera-Reaya, ale doszło pomiędzy nimi do kontaktu. Uderzenie w ścianę wystarczyło, by samochód pofrunął w powietrze, kilkukrotnie obrócił się i wrócił na środek toru.

Sędziowie bardzo szybko zareagowali ten incydent i wywiesili czerwoną flagę. Rywalizację przerwano na niemal dwie godziny. W tym czasie służby medyczne zajęły się Wickensem, którego helikopterem przetransportowano do szpitala.

Organizatorzy IndyCar wydali krótki komunikat, w którym poinformowali, że kierowca z Kanady po przewiezieniu do centrum medycznego był przytomny. Lekarze uznali jego stan za stabilny.

- Robert Wickens trafił do szpitala Leigh Valley Cedar Crest Hospital w Allentown z licznymi urazami ortopedycznymi - głosił kolejny komunikat w tej sprawie.

zz wickens2

W karambolu ucierpiał też James Hinchcliffe, kolega z drużyny Wickensa, który robił wszystko, by nie wjechać w samochód Kanadyjczyka. Poszkodowany został też Pietro Fittipaldi, wracający do startów po niedawnej kontuzji odniesionej w wyścigach długodystansowych WEC. Z kolei Takuma Sato wpadł w poślizg wskutek najechania na plamę oleju i uderzył w ścianę.

Hunter-Reay i Hinchcliffe, mimo ogromnego bólu, opuścili centrum medyczne po kilkudziesięciu minutach. Fittipaldi i Sato zdołali wyjść z samochodów o własnych siłach i nie zgłaszali konieczności skorzystania z pomocy medyków.

Więcej - TUTAJ.