Premier Doug Ford dyscyplinuje nauczycieli

Lokalnie Series Top News sier 23, 2018 at 6:00 am

 

Wprowadzenie nowego programu nauczania seksualnego w 2015 roku spotkało się z protestem ze strony rodziców.

Wprowadzenie nowego programu nauczania seksualnego w 2015 roku spotkało się z protestem ze strony rodziców.

Rząd Ontario stawia nauczycielom ultimatum – albo będziecie uczyć edukacji seksualnej według programu z 1998 roku, albo zostaniecie zdyscyplinowani przez Ontario College of Teachers.

Premier Doug Ford ostrzegł nauczycieli przed „używaniem dzieci jako pionków do gier politycznych” i ostrzegł nauczycieli, że każdy, kto „nie wykona swojej pracy”, zostanie ukarany.

W lipcu rząd Konserwatystów uchylił program nauczania seksualnego wprowadzony wbrew protestom rodziców przez rząd Kathleen Wynne w 2015 roku.

W opublikowanym w środę oświadczeniu rząd zapowiedział, że stworzy stronę internetową, na której rodzice będą mogli składać skargi na nauczycieli, którzy nie wypełniają zaleceń władz oświatowych. Wszystkie skargi przesłane do ForTheParents.ca zostaną rozpatrzone przez Ontario College of Teachers, którego zadaniem jest zbadanie przypadków niewłaściwego postępowania nauczycieli lub ich niekompetencji.

Minister edukacji Ontario, Lisa Thompson

Minister edukacji Ontario, Lisa Thompson

„Nasz rząd jest przygotowany do podjęcia działań regulacyjnych i legislacyjnych w celu zapewnienia ochrony praw rodziców” – napisała w oświadczeniu minister edukacji Ontario, Lisa Thompson.

Rząd we wrześniu rozpocznie “ogólnospołeczne konsultacje” na temat nauczania seksualnego w szkołach. Proces konsultacji obejmie internetową ankietę, sondaż telefoniczny i platformę dyskusyjną.

Ford zapowiedział wcześniej, że konsultacje w tej kwestii, które jego rząd planuje zorganizować, będą “największymi konsultacjami w historii Ontario w dziedzinie edukacji”.

Członkowie Związku Zawodowego Nauczycieli Szkół Elementarnych z Ontario (ETFO) nazwali plan powrotu do programu nauczania z roku 1998 „nieodpowiedzialnym, dyskryminującym i niebezpiecznym”. Podczas wiecu, który odbył się 14 sierpnia, przewodniczący ETFO, Sam Hammond, wezwał członków do stosowania „profesjonalnego osądu” podczas lekcji nauczania seksualnego w szkołach.

Rząd prowincyjny zapowiedział, że nowy program nauczania seksualnego będzie obowiązywał w roku szkolnym 2019-2020.