Burmistrz pilnie szuka mieszkań dla 1500 osób

Lokalnie Top News sier 24, 2018 at 10:00 am

aalokatorzy

Mieszkańcy, którzy zostali ewakuowani z wysokościowca przy Parliament Street, w którym wybuchł pożar mają nie lada kłopot. Nie będą mogli powrócić do swoich mieszkań przez wiele miesięcy.

Nie lada kłopot ma również burmistrz Toronto, John Tory, który już miał problem ze znalezieniem miejsca dla przyjętych przez Justina Trudeau imigrantów, to teraz musi w trybie nagłym poszukać lokum dla pogorzelców.

Za przyczynę pożaru uznano poważną awarię systemu dystrybucji energii w budynku. Dopóki system ten nie zostanie naprawiony i przebudowany nie będzie możliwe zamieszkanie w nim.

Matthew Pegg

Matthew Pegg

- W wyniku awarii i powstałego pożaru doszło do poważnych uszkodzeń systemu dystrybucji energii w budynku. Będzie to wymagało dużych napraw, zanim budynek zostanie ponownie zasiedlony – powiedział w czwartek na konferencji prasowej szef torontońskiej straży pożarnej, Matthew Pegg – Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że naprawa tego rodzaju uszkodzenia elektrycznego systemu dystrybucji budynku często wymaga kilku miesięcy pracy.

- W środę wszyscy ewakuowani lokatorzy znaleźli tymczasowe zakwaterowanie w innych miejscach – powiedział burmistrz Toronto John Tory. Miasto ma zapewnione 230 pokoi hotelowych i jednostek mieszkaniowych dla osób, które przebywały w dwóch centrach społecznościowych w okolicy. Podziękował wielu menedżerom hoteli za zapewnienie zakwaterowania w obszarze GTA.

Od wtorkowego wieczoru jedynymi dostępnymi pokojami hotelowymi były pokoje w Brampton lub Guelph.

Tory powiedział, że Centrum Regent Park przy 402 Shuter Street pozostanie otwarte w czwartek wieczorem na wypadek, gdyby mieszkańcy nadal potrzebowali schronienia. Dostępne będą także bony żywnościowe i komunikacyjne.

- Spodziewamy się, że może to być długi proces. Wiemy, że życie ludzi zostało zakłócone w nagły sposób i prawdopodobnie zostanie zakłócone na długi czas – stwierdził Tory.

Burmistrz powiedział, że zebrał grupę wyższych urzędników zarządu miasta, którzy wraz z właścicielem budynku i zarządcą nieruchomości będą starali się pomóc lokatorom znaleźć długoterminowe rozwiązania mieszkaniowe. Właściciel nieruchomości powiedział, że czynsz lokatorski będzie objęty ubezpieczeniem na czas przesiedlenia.

Strażacy spodziewają się wkrótce zakończyć swoją pracę i zwrócić budynek z powrotem we władanie właściciela, który musi przeprowadzić analizę uszkodzeń i napraw.

Władze miasta proszą mieszkańców, którzy znaleźli zakwaterowanie, aby zadzwonili pod numer 1-855-797-8875, aby zaktualizować swój status. Hotele lub jednostki udostępniające mieszkania w domach prywatnych, które dysponują wolnymi pokojami proszone są o zgłoszenia pod ten sam numer.