Wysokie ceny domów frustrują mieszkańców GTA

Lokalnie Series Top News sier 27, 2018 at 2:29 pm

 

Około 59 procent ludzi wynajmujących mieszkania rozważa wyprowadzkę z obszaru GTA ze względu na wysokie ceny domów.

Badanie opinii społecznej przeprowadzone przez Angus Reid Institute wykazało, że 47% respondentów „poważnie myśli” o opuszczeniu GTA ze względu na ceny mieszkań. Natomiast aż 59 procent najemców apartamentów w wieku od 18 do 34 lat „rozważałoby rezygnację z mieszkania” na terenie GTA z tych samych powodów

Agnus Reid Institute przebadał reprezentatywną grupę 831 mieszkańców rejonu GTA.

Około jedna trzecia ankietowanych twierdzi, że chciałaby już teraz kupić dom, ale nie może sobie na to pozwolić, a około 52 procent respondentów stwierdziło, iż ma nadzieję, że ceny domów spadną „choćby nieznacznie” w przeciągu następnych czterech lat.

Ponad dwie trzecie mieszkańców Toronto i okolicznych miast uważa, iż rząd powinien zaangażować się w regulację rynku mieszkaniowego, aby poprawić przystępność cenową domów i mieszkań.

„Wśród osób w wieku poniżej 35 roku życia, sześćdziesiąt procent ma nadzieję, że rynek ostygnie przynajmniej nieznacznie. Co ciekawe – prawie jedna czwarta ankietowanych właścicieli domów w wieku 55+, którzy korzystają na wysokich cenach domów, w trosce o dzieci lub wnuki mówią to samo”- czytamy analizę towarzyszącą ankiecie.

Respondenci „w przeważającej części” popierają podatek od zagranicznych nabywców nieruchomości w Ontario i podatek od pustych domów. 84% poparłoby podatek od zagranicznych i krajowych właścicieli domów, którzy nie płacą podatków w Ontario, a 81 procent opowiada się za „zwolnieniem z podatku” w odniesieniu do nieruchomości, które nie są zajęte, a będących własnością ontaryjskich inwestorów.

„Biorąc pod uwagę powszechny pesymizm ankietowanych i przekonanie, że nie będą w stanie poprawić swojej sytuacji finansowej bez względu na to, co będą robić, mieszkańcy GTA są w dużej mierze niezadowoleni z działań rządu w kwestii mieszkaniowej” – napisano w analizie raportu.

Ankieta, w której losowo wybrano 831 mieszkańców GTA została przeprowadzona między 25 maja a 5 czerwca.