Batalia prawna o pękające dzbanki

Kanada Top News wrze 1, 2018 at 12:30 pm

zz bataliaSieć Tim Hortons i grupa związanych z nią franczyzobiorców uwikłali się w kolejną batalię prawną – tym razem z powodu zarzutów, że firmowe dzbanki do kawy i herbaty są podatne na pękanie, co skutkuje poparzeniem i innymi obrażeniami pracowników.

Pozew złożony przez prawników reprezentujących ajentów Tim Hortons (Great White North Franchisee Association) mówi, że niektórzy pracownicy ponieśli poważne obrażenia w wyniku potłuczenia dzbanków, jak: oparzenia ud, stóp i narządów płciowych.

Zaprzecza temu spółka-matka Restaurant Brands International, której podlega sieć Tim Hortons.

Franczyzobiorcy twierdzą, że szklane dzbanki, których stosowania domaga się RBI, narażają pracowników i klientów na niebezpieczeństwo i proszą o uzyskanie pozwolenia na korzystanie z innych dostawców. Zresztą franczyzobiorcy postanowili, że i tak to uczynią, jeśli firma nie zareaguje po ich myśli w terminie do 7 września.

RBI mówi w swym oświadczeniu, że od ponad dziesięciu lat nie zmieniało dostawcy dzbanków, zaś producent nie zmieniał technologii ich wytwarzania.

RBI twierdzi też, że przeprowadziła szeroko zakrojone testy jakości, które dowodzą, że jedyną przyczyną pękania dzbanków jest ich nieprawidłowe używanie przez obsługę.