Nowe autobusy ekspresowe w Toronto

Lokalnie Top News wrze 4, 2018 at 10:00 am

aabus3

Toronto Transit Commission uruchomiła w ten weekend nowe linie autobusów ekspresowych i wprowadza nową numerację dla tego rodzaju komunikacji.

Będzie sześć nowych linii autobusów ekspresowych – głównie na obszarach podmiejskich, na których nie ma metra ani tramwajów, a 20 innych tras zostanie ulepszonych i na nowo oznaczonych.

- W ten weekend wprowadzamy pierwszą z dwóch faz ulepszeń usług TTC – powiedział Stuart Green, starszy specjalista ds. komunikacji TTC - Trasy będą w godzinach szczytu zyskiwały dodatkową obsługę i dodatkową pojemność, co złagodzi część zatorów, które ludzie odczuwają rano i po południu.

Stuart Green, starszy specjalista ds. komunikacji TTC

Stuart Green, starszy specjalista ds. komunikacji TTC

- Będzie sześć nowych autobusów ekspresowych, wszystkie będą miały numer zaczynający się od 900. Na istniejących trasach ekspresowych, takich jak 24 lub 67, wszystkie zostaną przenumerowane – dodał Green.

Na przykład autobus 84E, Sheppard West Express będzie teraz miał numer 984.

Trasy ekspresowe zostaną pokazane jako zielone linie na mapach, a na słupkach przystanków będzie można zobaczyć zielony numer trasy oznaczający przystanek ekspresowy.

O ile minut jazda autobusem ekspresowym przyspieszy podróż?

- To zależy od długości podróży – mówi Green – Można będzie zaoszczędzić od 15 do 20 minut na całej trasie lub jeśli jest to krótsza podróż może pięć minut.