Pasażerowie tramwajów jadących po King Street muszą uzbroić się w cierpliwość

Lokalnie Top News wrze 7, 2018 at 10:00 am

aatiff3

W Toronto rozpoczął się tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy. W związku z tym część King Street została zamknięta dla ruchu.

Zamknięcie King Street odbyło się pomimo funkcjonowania pilotażowego projektu mającego na celu przyspieszenie ruchu tramwajów wzdłuż tej ulicy.

King Street została całkowicie zamknięta na odcinku od Spadina Avenue do University Avenue. W tym miejscu odbędzie się uliczny festiwal, który zbiega się z pierwszym weekendem TIFF (Toronto International Film Festival).

Zamknięcie rozpoczęło się w czwartek i pozostanie w mocy do 5 rano w poniedziałek.

W tym czasie tramwaje 504 King i 514 Cherry będą kierować się objazdem po Queen Street pomiędzy Spadina Avenue i Church Street (wschód) oraz między York Street i Spadina Avenue (zachód).

- Festiwalowa ulica, to miejsce, gdzie każdy może przeżyć emocje związane Torontońskim Festiwalem Filmowym i uczestniczyć w największej imprezie filmowej w mieście, co oczywiście nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony mieszkańców Toronto, osób dojeżdżających do pracy i naszych partnerów w City of Toronto – powiedział dyrektor artystyczny Festiwalu, Cameron Bailey – Ekscytacja festiwalem, to coś, czym chcemy podzielić się z mieszkańcami dzięki bezpłatnym projekcjom, występom muzycznym i udanym koncertom w ramach akcji „Share Her Journey Rally”. Są to tylko niektóre z atrakcji, których można się spodziewać. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do nas.

Miejscy policjanci będą obecni na kluczowych skrzyżowaniach “w celu ułatwienia ruchu” podczas zamknięcia. Mówi się również, że pracownicy TTC będą pod ręką, aby udzielić informacji dla podróżnych o zmianie trasy kursowania tramwajów.

Według organizatorów festiwalowa ulica podczas TIFF przyciąga każdego roku ponad 150 tysięcy widzów.

aatiff2