Aresztowany, bo chciał otruć kolegę z pracy

Lokalnie Top News wrze 8, 2018 at 6:00 am

aaborygo2

Pracownik salonu samochodowego BMW w Toronto został aresztowany po tym, jak ​​napełnił butelkę wody należącej do niczego niepodejrzewającego współpracownika, płynem do chłodzenia silników.

Mężczyzna, który jest pracownikiem salonu samochodowego zlokalizowanego w pobliżu Don Valley Parkway i Eastern Avenue powiedział policji, że we wtorek wieczorem, kiedy wypił kilka łyków płynu z butelki szybko zorientował się, że to nie jest woda.

Przekonany, że jest to próba otrucia, człowiek ten pobiegł do apteki, gdzie kupił opakowanie z aktywnym węglem, aby powstrzymać skutki spożycia trującego płynu. Później udał się do szpitala, gdzie został przebadany pod kątem spożycia substancji trującej i przeszedł zabieg płukania żołądka.

Policja została powiadomiona o tym incydencie dwa dni później, w czwartek, po tym, jak ofiara przejrzała zapis wideo z kamery bezpieczeństwa.

Na filmie widać dwóch mężczyzn, którzy – według policji – są pracownikami salonu i którzy wylewają z butelki część wody i napełniają ją trującą substancją przed ponownym umieszczeniem na swoim miejscu w strefie serwisowej.

Policja oskarżyła 34-letniego Rahima Jaffera o podanie do spożycia trucizny.

Śledczy mówią, że drugi człowiek, który był zamieszany w ten incydent nie został jeszcze zidentyfikowany. Twierdzą, że on również może zostać oskarżony o podanie szkodliwej substancji lub usiłowanie zabójstwa.