Marsz dla dobra Ziemi i jej mieszkańców

Lokalnie Top News wrze 9, 2018 at 6:00 am

aaklimat

W Toronto około 200 osób maszerowało razem niosąc transparenty i śpiewając piosenki domagając się szybszych działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Marsz był jednym z ponad 800 wydarzeń odbywających się w sobotę na całym świecie w ramach projektu „Rise for Climate”, skoordynowanych protestów mających na celu zwrócenie uwagi polityków przed mającym się odbyć w następnym tygodniu szczytem klimatycznym w Kalifornii.

- Nie ma znaczenia, jakie są twoje przekonania polityczne, wszyscy żyjemy na tej samej planecie i wszyscy jesteśmy narażeni na skutki zmiany klimatu, które nie znikną tylko dlatego, że uważamy, iż nie są prawdziwe – powiedział uczestnik torontońskiej demonstracji, Roger Martin, który maszerował z ogromnym globusem.

Jane MacIntosh, która pomagała mu nieść ten rekwizyt przez dziesięciolecia starała się zmniejszyć wpływ człowieka na środowisko. Mieszka w domu zasilanym z energii słonecznej, jeździ samochodem elektrycznym, ale mimo to mówi, że nadal czuje się współwinna szkód wyrządzonych przez ludzi na ziemi.

- Wspólnie próbujemy prowadzić oszczędny styl życia, ale wszyscy jesteśmy winni używania paliw kopalnych i prowadzenia rozrzutnego stylu życia – powiedziała.

Inna uczestniczka demonstracji, Yishin Khoo, powiedziała, że swą siłę ​​czerpie z buddyjskiej wiary, aby mówić głośno o swoich przekonaniach dotyczących ochrony środowiska.

- Dla nas, dbanie o środowisko, dbanie o siebie nawzajem, stawianie innych ponad nami samymi, to wielka wartość – powiedziała.

- Dobre technologie już są. Trzeba tylko chcieć walczyć ze zmianą klimatu – dodał Roger Martin – Potrzeba tylko woli politycznej, aby to zrobić.

Marsz zakończył się przed prowincyjnym Parlamentem na Queen’s Park. W ten sposób demonstranci chcieli uczulić polityków w Ontario na sprawy dotyczące ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

Podobne manifestacje odbyły się również w Sherbrooke w Quebecu i w Kelowna w Kolumbii Brytyjskiej.

aaklimat2