Emeryt podglądał turystów

Lokalnie Top News wrze 12, 2018 at 12:30 pm
Szpiegowski budzik z kamerką użyty w apartamencie w Toronto

Szpiegowski budzik z kamerką użyty w apartamencie w Toronto

Turysta ze Szkocji Dougie Hamilton wynajął z partnerką apartament w Toronto. Gdy mężczyzna położył się do łóżka, jego uwagę przykuł budzik na stoliku nocnym, a konkretnie niewielki otwór obok wyświetlacza. Okazało się, że w środku była ukryta kamera.

Szkocka para wybrała się w wymarzoną podróż do Kanady. W Toronto wynajęli apartament przez popularny serwis rezerwacyjny Airbnb w okolicach King i Bathurst.  Mieszkanie na które się zdecydowali miało bardzo dobre opinie i było w korzystnej cenie.

Wszystko było w porządku do momentu, kiedy mężczyzna położył się do łóżka. Jego uwagę zwrócił elektroniczny budzik na stoliku nocnym, który miał niewielki otwór obok wyświetlacza. Poniżej filmik pokazujący, jak działają tego typu urządzenia:

34-latek początkowo uznał, że jest przewrażliwiony. Jednak kilka tygodni wcześniej oglądał program, w którym pokazywano niewielkie urządzenia szpiegowskie. Szkot, dla świętego spokoju, postanowił sprawdzić budzik. Gdy ściągnął plastikową obudowę, jego oczom ukazała się niewielka kamera, która była zamontowana na przednim panelu. Była skierowana prosto na łóżko.

Turysta zrobił zdjęcia i przesłał je do biura obsługi klienta Airbnb. Udał się też na policję.

- Airbnb przekazało sprawę do działu bezpieczeństwa. Poproszono mnie, żebym wybrał jeden z trzech luksusowych hoteli w pobliżu. Powiedziano nam, że możemy opuścić wynajęte mieszkanie oraz że otrzymamy zwrot pieniędzy – powiedział Dougie w rozmowie z mediami.

Rzeczniczka policji w Toronto przekazała, że Dywizja 13 policji prowadzi śledztwo w tej sprawie. Okazało się, że apartament należy do emeryta i że oferuje turystom aż 6 lokali na terenie miasta.

Także Airbnb odniosło się do przykrego incydentu. - Mamy surowe zasady bezpieczeństwa i prywatności. Nie ma u nas przyzwolenia na tego typu przypadki. Właściciel został zablokowany na naszej stronie. Aktualnie trwa dochodzenie w tej sprawie – skomentował przedstawiciel popularnego serwisu rezerwacyjnego.