Ostrzeżenie dla Kanadyjczyków wybierających się na wschodnie wybrzeże

Kanada Top News wrze 12, 2018 at 4:00 pm
Fale uderzają w dom na Bermudach podczas przechodzenia huraganu Florence (patrz mapka jego trasy poniżej).

Fale uderzają w dom na Bermudach podczas przechodzenia huraganu Florence (patrz mapka jego trasy poniżej).

Miliony Amerykanów przygotowuje się na Florence – prawdopodobnie jeden z najbardziej katastrofalnych huraganów, jakie uderzyły na wschodnie wybrzeże USA od dziesięcioleci.

Rząd federalny Kanady i kilka linii lotniczych wydało już ostrzeżenia związane z podróżami na wschodnie wybrzeże USA, na Karaiby i Hawaje z powodu nadchodzących huraganów i nawiedzających te obszary burz tropikalnych.

Ottawa wezwała Kanadyjczyków do unikania podróży naziemnych z Edisto Beach w Południowej Karolinie do granicy Północnej Karoliny i Wirginii z powodu nadchodzącego huraganu Florence, który spowodował już wezwanie do ewakuacji dla miliona mieszkańców USA.

zz florence2

Florence - widok z satelity

Florence – widok z kosmosu

Rząd Kanady ostrzega także przed podróżami na Martynikę, Gwadelupę i Dominikę z powodu tropikalnej burzy Izaac.

Linie lotnicze Air Canada i WestJet również wydały ostrzeżenia dotyczące podróży i zaoferowały pasażerom możliwość bezpłatnej zmiany terminów niektórych lotów na dotknięte kryzysem obszary w południowo-wschodniej części USA, na Barbadosie i na Hawajach.

Z kolei linie Porter ostrzegają, że loty do Newark (N.J.) mogą zostać opóźnione lub odwołane z powodu niesprzyjającej pogody.

Oczekuje się, że huragan Florence będzie olbrzymim wyzwaniem, z ultra-silnymi wiatrami, opadami 380-635 milimetrów na metr kw. i nawet do 1,14 m deszczu w odosobnionych miejscach.