Niektórzy radni rezygnują z ponownego kandydowania

Lokalnie Top News wrze 14, 2018 at 10:00 am
Część obecnych radnych zrezygnowała z ubiegania się o ponowny wybór do Rady Miasta Toronto w związku z ograniczeniem ich liczby do 25.

Część obecnych radnych zrezygnowała z ubiegania się o ponowny wybór do Rady Miasta Toronto w związku z ograniczeniem ich liczby do 25.

Radna Sarah Doucette nie będzie ubiegać się o reelekcję w nadchodzących wyborach lokalnych. Za tę decyzję obwinia premiera Douga Forda.

Doucette reprezentuje w Radzie Miasta okręg Parkdale-High Park od 2010 roku. Mówi, że nie jest zainteresowana pracą w 25-osobowej Radzie Miasta.

- To nie jest, szczerze mówiąc, praca, którą chcę – powiedziała w czwartek wywiadzie dla CBC Radio.

Doucette powiedziała, że zmiana będzie skutkowała tym, że nie będzie już miałaby bezpośredniego kontaktu z członkami społeczności.

- Przyszłam do Rady Miasta jako działacz obywatelski … pracując dla społeczności – powiedziała.

O funkcję radnego z Doucette miał w najbliższych wyborach lokalnych rywalizować Gord Perks.

- Och, pokonałabym go! – mówi śmiejąc się Doucette i dodaje, że uważa swojego niedoszłego rywala za „drogiego przyjaciela”.

Doucette uważa, że jeśli Perks wygra, to ona spodziewa się, iż zarówno on jak i pozostali członkowie Rady staną w obliczu niezwykle trudnych czasów w stosunkach z rządem Douga Forda.

- Wiemy, co chce zrobić, bo słyszeliśmy te mściwe zapowiedzi, którymi groził, gdy był radnym. Teraz, niestety ma takie możliwości i jest je w stanie przeprowadzić – powiedziała.

Doucette dołącza do wielu zasiedziałych radnych, którzy stwierdzili, że nie będą się ubiegać o ponownie o miejsce w Radzie Miasta. Do grona tych radnych należą:

  • radny Glenn de Baeremaeker.
  • radny Janet Davis.
  • radny Josh Colle.
  • radny Mary-Margaret McMahon
  • radny Justin Di Ciano.