Huczna zabawa, która zakończyła się śmiercią nastolatka

Lokalnie Top News wrze 24, 2018 at 10:00 am
Policjanci z Hamilton przedzierają się przez zarośniętą uliczkę w pobliżu miejsca zabójstwa

Policjanci z Hamilton przedzierają się przez zarośniętą uliczkę w pobliżu miejsca zabójstwa

Policja w Hamilton zidentyfikowała ofiarę zabójstwa, które miało miejsce podczas wieczornej imprezy we wschodniej części miasta. Ofiarą jest 19-letni mieszkaniec Toronto, Natshon Defreitas.

Funkcjonariusze miejscowej policji zostali wezwani na 470 Beach Road około 4 nad ranem do strzelaniny, jaka wybuchła podczas odbywającej się w tym miejscu zabawy.

Sgt. Steve Bereziuk poinformował, że grupa ludzi podjęła próbę dowiezienia rannego do szpitala pick-upem. Po drodze, w pobliżu Dalhousie Avenue i Ottawa Street North, próbujący ratować nastolatka napotkali wóz strażacki z Departamentu Straży Pożarnej w Hamilton. Strażacy wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła rannego do Hamilton General Hospital.

Nastolatek został uznany za zmarłego w szpitalu około godziny 18:00.

Bereziuk powiedział, że przyczyną śmierci jest najprawdopodobniej rana postrzałowa. Jest to szóste zabójstwo w tym roku w mieście.

Dodał, że śledztwo jest wciąż w swoim wczesnym stadium, ale „przeprowadzono już sporo przesłuchań i rozpytań”.

Spory odcinek Beach Road został ogrodzony żółtą taśmą policyjną, która ciągnęła się przez dwa parkingi i wjazd na Martimas Avenue.

Policjanci w poszukiwaniu dowodów przeczesali zarośniętą uliczkę i przeszukali jedną z działek w pobliżu zardzewiałego, czerwonego śmietnika. Jasne, zielone znaczniki dowodów były rozproszone po drugiej stronie ulicy.

Rick Raymond mieszka w pobliżu miejsca zabójstwa. Twierdzi, że poziom przemocy w mieście jest coraz większy.

Rick Raymond mieszka w pobliżu miejsca zabójstwa. Twierdzi, że poziom przemocy w mieście jest coraz większy.

Rick Raymond, który od ośmiu lat mieszka w domu usytuowanym w pobliżu zdarzenia mówi, że jest to spokojna okolica. Nie spał w nocy, ale nie usłyszał strzałów. 58-latek powiedział, że jest zaniepokojony falą strzelanin do jakich dochodzi w Toronto i Hamilton.

- Jest coraz gorzej – powiedział – Karabiny i przemoc zaczyna napływać z USA i Toronto, jak sądzę.

Śledczy prowadzący śledztwo proszą każdego, kto ma informacje, aby się z nimi skontaktować pod numerem 905-546-3874 lub dzwoniąc anonimowo pod numer 1-800-222-8477.