Gdy policja tańczy i śpiewa to… ostrzega kierowców 

Kanada Series Top News wrze 27, 2018 at 12:30 pm

zz policja1Kanadyjska policja nagrała kolejny teledysk, w którym ostrzega kierowców łamiących bardzo ważny przepis. Video jest straszne, ale chyba dość skuteczne…

W roku 2015 roku hit Taylor Swift “Shake It Off” zaśpiewał pewien policjant, a teledysk umieszczony w sieci bił rekordy popularności. Do dziś obejrzano go ponad 40 mln razy. Później okazało się, że śpiewający policjant to akcja ocieplająca wizerunek mundurowych. Jak widać, bardzo skuteczna.

W ślad za amerykańskimi kolegami poszli rok później policjanci z RCMP w Nowej Szkocji. Oni również nagrali teledysk, tyle, że zamiast piosenki Taylor Swift użyli dźwięki własnego ziomka, Drake’a, a konkretnie słynny hit “Hotline Bling” do nagrania “Cop Line Bling”.

Screen Shot 2018-09-26 at 11.47.57Video to miało na celu ostrzec kierowców przed łamaniem bardzo ważnego przepisu zwanego popularnie “Move Over”, który chroni policjantów zatrzymujących się na poboczach drogi. Chodzi o to, że widząc radiowóz i policjanta kierowcy mają obowiązek zwolnić i minąć go w bezpiecznej odległości, jeśli to możliwe, najlepiej zmieniając pas ruchu. Niestety, wielu kierowców tego nie robi i każdego roku dochodzi do wypadków, w których ofiarami padają funkcjonariusze.

Minęły kolejne dwa lata i tym razem policja z Hamilton postanowiła pobawić się w kręcenie teledysków. Tym razem mundurowi zabawili się w Lip Sync Challenge, podkładając własny film do znanego hitu “Whatever it Takes” grupy Imagine Dragons.

Na koniec wisienka na torcie: klip inspirowany hitem Backstreet Boys policjantów z Saskatoon (Saskatchewan):

Screen Shot 2018-09-26 at 11.48.30

 Ciekawe czy przy wystawianiu mandatów policjanci też mają tak duże poczucie humoru?