Marihuanę można palić wszędzie tam gdzie papierosy

Lokalnie Series Top News wrze 27, 2018 at 4:00 pm

Screen Shot 2018-09-27 at 15.03.16Gdy już marihuana stanie się legalna od 17 października mieszkańcy Ontario będą mogli ją palić wszędzie tam, gdzie dozwolone jest palenie tytoniu – zdecydował rząd prowincyjny, rozluźniając zasady ustanowione przez poprzedni rząd liberalny.

Zgodnie z poprzednimi przepisami – osoby powyżej 19 lat byłyby w stanie palić marihuanę tylko w prywatnych domach. Obecna zmiana zezwala na palenie “trawki”  w tych samych miejscach, w których wolno palić papierosy. Np. w blokach apartamentowych gdzie zakazane jest palenie tytoniu, rekreacyjnej marihuany również palić nie będzie można.

Rząd nie ustanowi licencyjnego limitu, a poszczególne gminy będą miały do ​​stycznia możliwość rezygnacji z goszczenia u siebie takich sklepów. Ogłosiła to prokurator generalny Ontario Caroline Mulroney i minister finansów Vic Fedeli.

Caroline Mulroney i Vic Fedeli

Caroline Mulroney i Vic Fedeli

Zabronione jest palenie marihuany w nie własnych, a eksploatowanych przez innych pojazdach lub łodziach Grożą za to grzywny w wysokości od 1000 do 5000 dol.

W środę prowincja ogłosiła, że ​​Ontaryjska Komisja ds. Alkoholi i Hazardu będzie regulować rynek konopii indyjskich mając prawo przyznawania i cofania licencji, a także egzekwowania przepisów. Każdy, kto chce otworzyć sklep z marihuaną, będzie musiał złożyć wniosek o licencję i autoryzację sklepu w potencjalnej lokalizacji.

Z kolei agencja rządowa o nazwie Ontario Cannabis Retail Corp. ma zająć się sprzedażą marihuany online i prowadzeniem hurtowni dla prywatnych sklepów detalicznych.

Prowincja odpowiada także za ustawienie buforu odległości pomiędzy sklepami i szkołami.