Ticketmaster przed sądem za podwójną prowizję

Rynek wrze 29, 2018 at 4:00 pm

zz ticketWielka firma rozprowadzająca bilety na imprezy – ma kłopoty. Sądzi ją torontońska kancelaria prawna, proponując pozew zbiorowy, oparty na oskarżeniu, że Ticketmaster od lat zarabia tzw. podwójną prowizję na rynku odsprzedaży.

Chodzi o to, że Ticketmaster, największa firma sprzedaży biletów w Ameryce,  “umożliwiał innym sprzedawcom zakup ogromnych ilości biletów wstępu na koncerty i inne wydarzenia, a następnie odsprzedaż ich na rynku wtórnym “przy znaczących marżach”. Brano więc prowizję zarówno za pierwotną sprzedaż, jak i odsprzedaż, a dzięki temu Ticketmaster mógł znacząco zwiększyć swoje zyski.

Pozew złożony przez kancelarię Sotos Class Action do Sądu Najwyższego Ontario domaga się 250 milionów dolarów odszkodowania. Prawnicy ci specjalizują się w pozwach zbiorowych. Twierdzą, że przymykają oko na używanie przez niektórych sprzedawców oprogramowania botowskiego służącego do wykupu dużej ilości biletów.

zz ticket2Żaden z zarzutów zawartych w pozwie nie został jeszcze udowodniony w sądzie.  Ticketmaster ani nie złożył kontrpozwu ani nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Osoby kupujące bilety na rynku wtórnym mogą się rejestrować - TUTAJ.

Główny radca prawny firmy Sotos, Louis Sokolov, powiedział: — Badanie mediów dostarczyło mocnych dowodów na to, co wielu kupujących bilety od dawna podejrzewało – że rynek jest zafałszowany na korzyść odsprzedawców a nie konsumentów. Jeśli tak jest w rzeczywistości, kanadyjscy konsumenci przepłacili wiele milionów dolarów w przypadku zawyżonych cen biletów i dodatkowych opłat. Celem tego procesu jest powstrzymanie tych praktyk i zwrócenie pieniędzy kupującym bilet. 

Więcej - TUTAJ.

Pozew - TUTAJ.

Music Concert Show Event Tickets