Sąd orzekł w sprawie głośnego chrapania

Kanada Series Top News wrze 30, 2018 at 12:30 pm

zz chrapanie2Niecodzienną sytuacji rozpatrywał sąd w Quebec City, gdzie pewna kobieta oskarżyła swoich sąsiadów o nękanie jej, po tym jak sąsiedzi nieustannie skarżyli się, że chrapie zbyt głośno. Sprawę jednak przegrała i dostała sądowy nakaz wizyty u lekarza.

Spór zaczął się już na jesieni 2016 roku. Mieszkańcy bloku apartamentowego narzekali na zbyt głośne chrapanie sąsiadki, przez co sami nie mogli dobrze spać i zapraszać gości.

Najpierw sami przychodzili do niej z prośbami o bycie ciszej. Potem o pomoc poprosili superintendenta budynku, jednak i jego prośby nic nie dały.

Próbował nawet dać jej leki na chrapanie, ale odmawiała. Zalecono jej też skorzystanie z pomocy lekarza, jednak nie umówiła się na wizytę. Później wypytywano kobietę o spotkanie z lekarzem, co ją mocno irytowało.

Dlatego stwierdziła, że sąsiedzi ją nękają i sprawę wniosła do sądu, domagając się w drodze odszkodowania obniżki jej czynszu, wynoszącego $665 miesięcznie.

Sprawa dość długo była odraczana i przeciągana. Ostatecznie sąd w Quebec City po dwóch latach orzekł, że “chrapanie nie mieści się w normie, kobieta nie powinna odmawiać wizyty u lekarza”. Ba, dostała sądowy nakaz umówienia się z lekarzem.

Właściciele budynku próbowali w międzyczasie wymówić jej umowę najmu, ale rada do spraw mieszkań czynszowych odrzuciła ten wniosek.

Na całym świecie 45% ludzi ma problem związany z chrapaniem, z czego 10% robi to naprawdę głośno.

Więcej - TUTAJ.