Takie sobie bezinteresowne okrucieństwo

Lokalnie Top News paźd 5, 2018 at 10:00 am
Nicole Paling i jej chłopak, Brett Norton z uratowanym kotkiem

Nicole Paling i jej chłopak, Brett Norton z uratowanym kotkiem

Mieszkanka Burlington jest zszokowana perfidią ludzkiego okrucieństwa po tym, jak znalazła małego kotka, który miał całą główkę owiniętą taśmą klejącą.

Nicole Paling mówi, że tylko szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że mogła pomóc zwierzęciu, którego znalazła we wtorek wieczorem w pudełku na parkingu w pobliżu lokalnej kliniki weterynaryjnej.

Paling początkowo myślała, że ktoś ​​przez pomyłkę zostawił kota myląc klinikę weterynaryjną z miejskim ośrodkiem Animal Control.

Kiedy zajrzała do środka klatki ​​zobaczyła pręgowanego kota z całą główką zaklejoną srebrną taśmą typu „duct tape”. Cudem zwierzę mogło z trudnością oddychać.

aakotek

Wstrząśnięta znaleziskiem kobieta zawołała swojego chłopaka, który żmudnie przez 10 minut ostrożnie usuwał wiele warstw taśmy, która uciskała uszy i pyszczek kota.

Kotka nazwano Lucky i wszystko wskazuje na to, że z tarapatów, w których się znalazł wyjdzie bez większego szwanku. Ale pani Paling mówi, że ona i jej chłopak nie mogą wyjść z szoku, jakiego doznali.

- Nigdy nie widzieliśmy tego rodzaju stosunku ludzi do bezbronnych zwierząt – powiedziała – Jesteśmy przyzwyczajeni do widoku chorych kotów i jesteśmy przygotowani do pomocy dzikim kotom, ale nie przyzwyczailiśmy się i nie przywykniemy do bezinteresownego okrucieństwa, do tortur, jakie ludzie zadają zwierzętom.

Paling mówi, że ​​początkowo nie planowała zatrzymać się w klinice, w której pracuje jako wolontariuszka, ale zrobiła to we wtorek wieczorem, aby zaopiekować się skrzywdzonym uratowanym zwierzęciem.

Następnego dnia, podczas gdy personel kliniki badał Lucky’ego, Paling ​​przeglądała materiały wideo zarejestrowane przez kamery monitoringu sąsiednich firm.

Na jednym z nagrań zobaczyła samochód, który wjechał na parking około godziny 19:25. i pozostawał tam mniej niż pięć minut przed pozostawieniem pudełka z kotem.

Kobieta skontaktowała się z policjantami regionu Halton, którzy zapewnili ją, że badają incydent. Paling powiedziała, że po nagłośnieniu historii zmaltretowanego kotka w Internecie, napłynęło do niej setki ofert adopcyjnych dla Lucky’ego, który musi pozostać w klinice jeszcze przez kilka tygodni na obserwacji.

aakotek2

Pani Paling mówi, że ta fala wsparcia i współczucia dla torturowanego kotka daje nadzieję i pomoże zapomnieć o ludzkim okrucieństwie.

- Nie chcę o tym myśleć – mówi – Próbuję spojrzeć na Lucky’ego i zobaczyć jego piękne zielone oczy i jestem pewna, że znajdzie swój nowy, szczęśliwy dom.