Nie zabieraj trawki na pokład samolotu

Kanada Series Top News paźd 6, 2018 at 12:30 pm

zz mari3Federalny minister transportu ostrzega Kanadyjczyków wybierających się za granicę samolotem, aby nie zabierać ze sobą marihuany. Za to podróżujący na terenie Kanady będą mogli wnosić ze sobą małą ilość marihuany już od 17 października.

Minister Marc Garneau ostrzega przed pakowaniem marihuany do bagażu, podczas podróży poza granice Kanady. Zaś Transport Canada twierdzi, że nie dopracowano jeszcze procedur postępowania wobec pasażerów wchodzących z marihuaną do lotniskowych stref bezpieczeństwa.

zz mari1Pasażerowie lotów międzynarodowych nie powinni posiadać przy sobie marihuany ani produktów z konopi. Jest to nadal nielegalne przy przekraczaniu granicy z USA.

Wprawdzie kilka amerykańskich stanów zalegalizowało marihuanę, ale posiadanie narkotyków nadal jest niezgodne z prawem federalnym USA.

Nawet jeśli podróżny opuści lotnisko w Montrealu w locie do Amsterdamu, nie będzie mógł przywieźć ze sobą konopi ani w bagażu ani przy sobie.

zz mari2

Jamajka planuje zainstalowanie na swoich lotniskach automatów z marihuaną

Jamajka planuje zainstalowanie na swoich lotniskach automatów z marihuaną

Minister Garneau powiedział, że podczas lotów krajowych, Kanadyjczycy mogą posiadać przy sobie do 30 gramów suszonych konopii, zgodnie z ustawą C-45.

Kanadyjski Urząd ds. Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego zakomunikował, że nadal pracuje nad tym, aby jego przepisy były zgodne z obowiązującym od 17 października prawem.

- Współpracujemy z Transport Canada od momentu, gdy rząd uchwalił przepisy dotyczące konopi indyjskich, aby nasze protokoły były zgodne z tym, co ustanowił rząd - powiedziała rzeczniczka CATSA, Christine Langlois. - Sfinalizujemy nasze procedury w najbliższych dniach.