Antiga rozstał się z Kanadą

Kanada Top News paźd 8, 2018 at 4:00 pm

zz antigaStephane Antiga po Mistrzostwach Świata siatkarzy zdecydował rozstać się z reprezentacją Kanady. Były selekcjoner reprezentacji Polski przyznał, że w Kanadzie doskwierała mu samotność. Ocenił też pracę… Vitala Heynena z reprezentacją Polski. 

42-letni Stephane Antiga na Mistrzostwach Świata prowadził reprezentację Kanady, lecz okazało się, że były to jego ostatnie momenty pracy z tą reprezentacją. Francuski szkoleniowiec, który w 2014 roku doprowadził Polaków do złota Mistrzostw Świata, zdecydował się rozstać z kanadyjską drużyną. Powodem była… samotność.

- Nie pomogła na pewno Liga Narodów. To pasjonująca praca, ale bardzo męcząca. Cztery miesiące bez rodziny i tak przez pięć lat z rzędu. To za dużo. Teraz skupię się tylko na pracy w klubie. Różnica była też taka, że Kanada jest bardzo odległa, a moja rodzina mieszka w Polsce. To sześć godzin różnicy czasu, więc nawet nie było zbytnio szansy na rozmowę z bliskimi. Gdy miałem dzień lub dwa przerwy w zajęciach, to zostawałem sam. Chcę podkreślić, że Kanada to świetna drużyna i wspaniały sztab. Bardzo mi to podobało, ale teraz potrzebuję czasu dla rodziny – mówi trener.

zz antiga2

W ostatnich MŚ Polacy obronili tytuł mistrza świata i według Antigi – sporą rolę w tym odegrał belgijski trener Vital Heynen.

- Oczywiście, rola trenera jest bardzo ważna. Dokonywał celnych wyborów. Jestem pewny, że pod jego okiem biało-czerwoni dobrze trenowali i przygotowano dobrą strategię. Szkoleniowiec miał bardzo duży wpływ na ten wynik – podkreślił Antiga.

Antiga chwali polskich siatkarzy i radził, co zrobić, by odnosili kolejne sukcesy: – Jeśli chcą dalej wygrywać, to muszą od razu… zmienić trenera” – zauważył żartobliwie, odwołując się do historii. Selekcjonerzy, którzy osiągnęli wielki sukces z Biało-Czerwonymi, notowali później… słabe wyniki.