Chirurg zoperował pluszowego misia

Kanada Top News paźd 9, 2018 at 12:30 pm

Screen Shot 2018-10-08 at 11.26.04Daniel McNeely, neurochirurg dziecięcy z Halifaksu w Nowej Szkocji “zoperował” pluszowego misia. Został o to poproszony przez 8-letniego pacjenta. Zdjęcia z akcji, udostępnione przez lekarza na jego profilu na Twitterze, zyskały niezwykłą popularność wśród internautów. 

Lekarz pracujący na oddziale neurochirurgii dziecięcej w IWK Health Centre w Halifaksie przygotowywał do operacji 8-letniego Jacksona McKie. Opiekował się nim od jego najmłodszych lat. Kiedy przed zabiegiem dziecko poprosiło o naprawienie ukochanego misia, doktor spełnił jego prośbę. O całej sytuacji opowiedział na Twitterze.

“Pacjent spytał, czy mogę naprawić jego misia przed uśpieniem do zabiegu. Jak mógłbym odmówić?” -  napisał.

Przedsięwzięcie zostało uwiecznione na fotografiach przez jednego ze współpracowników dr. McNeely’ego. Zdjęcia udostępnione później na Twitterze w kilka dni zyskały ponad 35 tysięcy polubień i 15 tysięcy udostępnień. Ze szczególnym zainteresowaniem internautów spotkała się mikroskopijna maska operacyjna, którą założył zabawce lekarz.

“Maseczka dla noworodków pomogła zapewnić misiowi anonimowość” – napisał doktor.

Do załatania pluszaka lekarz użył resztek szwów, które pozostały niewykorzystane po zabiegu Jacksona.

Screen Shot 2018-10-08 at 11.25.30

Lekarz jest również profesorem w Instytucie Badawczym Chirurgii Dalhousie University w Halifaksie. “Nikt, kto zna wspaniałego doktora McNeely’ego, nie był zaskoczony. Zarządził na Twitterze na jeden dzień – to imponujące! Poszedł o krok dalej! Jesteśmy dumni” – napisały władze Instytutu na Twitterze w odpowiedzi na post lekarza.

Na tweet doktora McNeely’ego odpowiedziało wielu internautów, u których wzruszenie wywołała postawa mężczyzny. Jedną z takich osób była Kelly Hughes, która również przeszła operację jako dziecko.

“Mój lekarz zrobił dla mnie to samo. Zreperował moją ukochaną maskotkę, kiedy szłam na operację w wieku sześciu lat. Teraz mam 48. To dowód na to, że takiego oddania pacjent nigdy nie zapomni!” – napisała kobieta na Twitterze.