Miliarder pozywa swoją córkę i wnuki do sądu

Lokalnie Series Top News paźd 11, 2018 at 10:00 am
Ojciec i córka powalczą w sądzie o rodzinny majątek. Na zdjęciu Belinda i Frank Stronach.

Ojciec i córka powalczą w sądzie o rodzinny majątek. Na zdjęciu Belinda i Frank Stronach.

Rodzinna kłótnia o duże pieniądze. Znany torontoński miliarder pozwał swoją córkę, dwoje wnucząt i innych za złe zarządzanie majątkiem rodziny i funduszami powierniczymi.

Frank Stronach, człowiek, który założył firmę produkującą części samochodowe Magna International wraz z żoną Elfriede, rozpoczęli przeciwko własnemu dziecku proces w Sądzie Najwyższym Ontario twierdząc, że zrobili to, bo nie mają innego wyjścia.

Stronach stwierdził w oświadczeniu, że w ciągu ostatnich dwóch lat jako rodzice podjęli „znaczne wysiłki”, aby rozwiązać tę sprawę bez uciekania się do rozstrzygnięć sądowych.

Stronach oskarżyli Belindę Stronach, prezesa The Stronach Group, który prowadzi tory wyścigów konnych na całym świecie o konspirację i „bezprawne działania” przeciwko najlepszym interesom innych członków rodziny Stronach.

W pozwie, który nie został udowodniony w sądzie, domagają się odszkodowania w wysokości ponad 500 milionów dolarów.

Belinda Stronach zaprzeczyła tym zarzutom.

- Relacje rodzinne w firmie czasami mogą być dużym wyzwaniem – powiedziała w środę wieczorem – Moje dzieci i ja kochamy mojego ojca, ale jego zarzuty są nieprawdziwe i będziemy formalnie odpowiadać na pozew w normalnym toku procesu sądowego.

Rzecznik prezesa The Stronach Group, Alona Ossipa, nazwał zarzuty jego dziadków jako „bezpodstawne i nie mające uzasadnienia w rzeczywistości”.

- Alon zawsze szanował swoje obowiązki i działał w dobrej wierze, aby chronić i rozwijać majątek rodziny i chronić interesy jej wszystkich członków – powiedział Paul Deegan w oświadczeniu – Jest to rodzinny spór, który powinien zostać rozwiązany między członkami rodziny.