Przestępcy w policyjnych mundurach

Lokalnie Series Top News paźd 11, 2018 at 6:00 am

aapolicjanci3

Dwóch policjantów z regionu York jest oskarżonych o korupcję, próbę rozboju z bronią w ręku, kradzież policyjnej broni i ingerencję w tok prowadzonej sprawy sądowej.

Na początku 2018 roku policja z okręgu York ogłosiła, że 44-letni const. Richard Senior może „angażować się w działalność przestępczą”.

„Dochodzenie ujawniło, że funkcjonariusz był zamieszany w szereg przedsięwzięć o charakterze kryminalnym, w tym w próbę zbrojnego napadu w celu pozyskania pewnej ilości kokainy, kradzieży i nielegalnego posiadania policyjnej strzelby, sprzedaży sterydów innemu funkcjonariuszowi, handlu kokainą i ingerencji w sprawie zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia na podstawie ustawy o ruchu drogowym” – czytamy w komunikacie wydanym w środę przez policję.

Policjant jest również oskarżony o ujawnienie poufnych informacji związanych ze służbą w policji.

Const. Senior służył w policji regionu York od czternastu lat. Ostatnio pracował w Markham. Przebywa teraz w areszcie i będzie przetrzymywany tam do czasu przesłuchania w sądzie i decyzji o ewentualnym zwolnieniu za kaucją.

„Jeśli zostanie zwolniony, zostanie zawieszony w czynnościach z prawem do wynagrodzenia” – zakomunikowała w środę policja.

Drugi funkcjonariusz, 36-letni const. Timur Timerbulatov został oskarżony o jeden przypadek naruszenia zaufania i jeden przypadek nieuprawnionego użycia służbowego komputera. Ostatnio pracował w Markham i został zawieszony z prawem do wynagrodzenia, zgodnie z treścią ustawy o usługach policyjnych.

Szef Policji Eric Joliffe powiedział, że zarzuty wobec tych funkcjonariuszy „nie oddają istoty służby oddanych, ciężko pracujących i wyjątkowo profesjonalnych członków policji regionu York, którzy każdego dnia wspólnie troszczą się, aby nasza społeczność była bezpieczna”.

Joliffe dodał, że „śledztwo jest bardzo trudne” i wciąż trwa.

Wśród innych oskarżonych w tym dochodzeniu jest pięć osób: Catherine Petrolo z Toronto, Jean Christie z Quinte West, Sherry Wafer z Toronto, George Papoutsos z Richmond Hill i Fabian Wills z Markham.

Każdy, kto ma informacje na temat działalności tych osób, proszony jest o skontaktowanie się z detektywem sgt. Lesem Titlemanem pod numerem 1-866-876-5423 wew. 6049.