Polak z Kanady u boku hollywoodzkich gwiazd

Kanada Series Top News paźd 12, 2018 at 4:00 pm

zz bart1Bart Soroczyński, wychowany w Kanadzie aktor z polskimi korzeniami, pojawi się w produkcji u boku Johny’ego Deppa i Jude’a Lawa. To najnowsza produkcja ze świata Harry’ego Pottera. 

Świat Harry’ego Pottera podbił serca czytelników i widzów na całym świecie. Dlatego też powstają kolejne części związane z opowieścią o młodym czarodzieju. 16 listopada w kanadyjskich kinach pojawi się film “Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald”. To druga część “Fantastic Beasts and Where to Find Them” z plejadą gwiazd. W produkcji wystąpią m.in.: Johnny Depp, Jude Law, Eddie Redmayne oraz… aktor polskiego pochodzenia.

Bart Soroczyński obecnie mieszka w Londynie, jednak to aktor z polskimi korzeniami. Jego rodzina pochodzi z Gorlic. Emigrowali do Kanady, gdy mały Bartek miał 14 miesięcy. Mimo to mówi płynnie po polsku (wywiad po polsku - TUTAJ.).

Screen Shot 2018-10-12 at 13.03.06W Kanadzie ojciec Barta, były członek trupy Cirque du Soleil, Krzysztof Soroczyński, założył w Montrealu własny cyrk.

Bart również jest cyrkowcem, uczęszczał do National Circus School w Montrealu, po czym związał się z trupą Cirque Éloize. Teraz jednak wziął udział w wyjątkowym projekcie, mianowicie w filmie ze świata Harry’ego Pottera. Wcielił się w postać Stebbinsa – czarodzieja z Ministerstwa Magii, którego zadaniem jest szpiegowanie Newta Scamandera.

- Byłem pod wrażeniem skali produkcji i profesjonalizmu filmowej ekipy. Jedna ze scen była kręcona w idealnie odwzorowanym staroangielskim pubie – pieczołowicie, z troską o najmniejsze detale. Zdjęcia też były doprowadzone do perfekcji. Podziwiam kunszt operatora, laureata Oscara, Philippe’a Rousselota – opowiadał Bart o swojej pracy na planie.

Jak sam twierdzi, wychowywał się na polskich filmach i literaturze. Do dziś chętnie odwiedza rodzinne Gorlice oraz Jasło, gdzie mieszkają jego bliscy. Często bywa również w Krakowie, który jest mekką polskich artystów. Już niedługo będziemy mogli zobaczyć go na ekranie u boku wielkich hollywoodzkich gwiazd!