Naczelna policjantka regionu Peel przechodzi na emeryturę

Lokalnie Top News paźd 14, 2018 at 4:00 pm
Jennifer Evans, trzyma na biurku słoiki z pociskami. Pochodzą ze strzelnicy, ale ona mówi, że dla niej symbolizują ofiary znalezione na miejscach zbrodni.

Jennifer Evans, trzyma na biurku słoiki z pociskami. Pochodzą ze strzelnicy, ale ona mówi, że dla niej symbolizują ofiary znalezione na miejscach zbrodni.

Szefowa policji regionu Peel, Jennifer Evans w styczniu 2019 r. ​​ustąpi ze stanowiska i przejdzie na emeryturę.

Evans to policyjna weteranka z 35-letnim stażem, która zajmowała najwyższą pozycję w policji regionu Peel przez ostatnie sześć lat.

- Mieliśmy telekonferencję, kiedy ogłosiła swoją decyzję. I jak każdy szef firmy… ma prawo i możliwość przejścia na emeryturę, kiedy tylko uważa to za stosowne – powiedziała Sue McFadden z Police Service Board w rozmowie z dziennikarzem CBC Toronto – Ma swoje osiągnięcia, jest długoletnią policjantką w Peel, ma znakomitą reputację w całej Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

- Myślę, że ona i ja jesteśmy w takim punkcie naszego życia, w którym zdajemy sobie sprawę z tego, co jest dla nas w życiu ważne. A nasza rodzina i czas spędzony z bliskimi stają się z biegiem lat najważniejszymi rzeczami, więc naprawdę pochwalam ją za podjęcie tego kroku – dodała.

Evans, która była szefową policji regionu Peel od 2012 roku, podpisała w zeszłym roku przedłużenie kontraktu, w myśl którego miała pozostać na stanowisku do następnej jesieni.

McFadden powiedziała, że na początku lutego zostanie wyznaczona nowa rada Police Service Board, ale jest przekonana, że obecna rada przed upływem kadencji wybierze następcę Evans.

- Myślę, że chciałaby, aby istniejąca rada podjęła decyzję, kto będzie jej następcą – powiedziała.

Evans spotkała się w ostatnich latach z ostrą krytyką ze strony niektórych środowisk, włącznie z wezwaniem do dymisji w związku z tym, że jej podkomendni wciąż stosowali kontrowersyjny carding, czyli zwracali baczniejszą uwagę i bardziej wnikliwie kontrolowali zachowania członków niektórych grup społecznych.

Evans wraz z Police Service Board została również pozwana do sądu na sumę 21 milionów dolarów za to, że w 2015 roku ingerowała w śledztwo w sprawie śmiertelnego strzelaniny z udziałem kilku jej funkcjonariuszy. Zaprzeczyła wszelkim zarzutom w specjalnie wydanym oświadczeniu.