Golas wskoczył do akwarium z rekinami

Lokalnie Series Top News paźd 16, 2018 at 5:55 am

aagolas7

Policja poszukuje mężczyzny, który w centrum Toronto rozebrał się do naga i skoczył do akwarium wypełnionego rekinami.

Według zebranych informacji mężczyzna wszedł do Ripley’s Aquarium of Canada, mieszczącego się przy Bremner Boulevard w pobliżu Lower Simcoe Street w piątek około godziny 22.

Sam ​​incydent miał miejsce pół godziny później.

aagolas5

„Po zakupieniu biletu mężczyzna szybko rozebrał się, przeszedł przez barierę ochronną i wskoczył do akwarium” – czytamy w opisie zdarzenia dostarczonego przez Ripley’s Aquarium.

Wideo z incydentu nakręcone telefonem komórkowym pokazuje nagiego mężczyznę pływającego w wodzie akwarium z rybami i rekinami poruszającymi się pod nim.

Pracownicy placówki skontaktowali się z policją próbując przekonać mężczyznę do wyjścia z wody.

Według śledczych, mężczyzna wyszedł ze zbiornika, gdy został poproszony przez ochronę, ale potem po raz drugi wskoczył do wody.

aagolas

Po tej drugiej kąpieli mężczyzna opuścił basen z rekinami, założył ubranie i uciekł, zanim przybyli policjanci.

„Policja otrzymała zarówno wideo z monitoringu, jak i materiał filmowy zrobiony przez personel i gości” – czytamy w oświadczeniu kierownictwa ośrodka – „Ripley’s Aquarium współpracuje z władzami i jest gotowe postawić wszystkie stosowne zarzuty, gdy osoba ta zostanie zatrzymana.”

Peter Doyle, dyrektor generalny Ripley’s Aquarium of Canada, powiedział, że ośrodek tej nocy był gospodarzem comiesięcznej imprezy „Friday Night Jazz” i że incydent nie był związany z tym, że jeden z gości mógł wypić za dużo alkoholu.

Peter Doyle

Peter Doyle

- Był tu krócej niż 25 minut – powiedział Doyle – Zdecydowanie przyszedł z zamiarem zrobienia tego spektaklu.

Doyle stwierdził, że jest to „niepokojący incydent” i że mógł zakończyć się poważnymi obrażeniami zarówno tego człowieka, jak i zwierząt w akwarium.

- Nasz ośrodek to atrakcja stworzona z myślą o rodzinach. Fakt, że jedna osoba może wywołać tyle zamieszania jest po prostu denerwujący i rozczarowujący – dodał Doyle.

Policyjni śledczy powiedzieli, że poszukiwany w związku z incydentem w Ripley’s Aquarium mężczyzna jest również poszukiwany w związku z domniemanym atakiem, który miał miejsce wcześniej tego samego dnia.

Policja twierdzi, że człowiek ten odwiedził Muzeum Średniowiecza w pobliżu Dufferin Street i Saskatchewan Road, tam wszczął awanturę i został wyprowadzony przez ochronę budynku około godziny 18.00.

Na tym nie koniec. Na zewnątrz mężczyzna podszedł i niespodziewanie, bez powodu zaatakował 34-letniego nieznajomego mężczyznę. Ofiara odniosła poważne obrażenia i została przewieziona do szpitala.

Podejrzany uciekł.

David Weaver

David Weaver

Policja zidentyfikowała mężczyznę jako 37-letniego Davida Weavera mieszkańca miejscowości Nelson w Kolumbii Brytyjskiej. Jego rysopis mówi, że ma około 175 cm wzrostu, waży około 100 kilogramów, ma ogoloną głowę, nosi ciemną kozią bródkę, brakuje mu przednich zębów. Ma też tatuaż na nodze. Ostatni raz widziano go w ciemnej bluzie z kapturem, ciemnych jeansach, zielonej koszulce i szaro-białych butach. Śledczy twierdzą, że jest kierowcą zielonego Dodge’a Caravana z tablicą rejestracyjną British Columbia PL120G.

Dochodzenie jest w toku. Każdy, kto ma informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny, proszony jest o skontaktowanie się z policją.