Tomasz Głód – polski kandydat na kuratora oświaty

Polacy w Kanadzie Series Top News paźd 18, 2018 at 12:30 pm

Screen Shot 2018-10-17 at 10.21.41W poniedziałkowych wyborach municypalnych w Ontario startuje wielu kandydatów polskiego pochodzenia. Jednym z nich jest 19-letni Tomasz Piotr Głód z Mississaugi startujący na kuratora (Trustee) w katolickim kuratorium oświaty w połączonych okręgach 9 i 10 (Dufferin-Peel Catholic District School Board), gdzie ma aż pięcioro konkurentów.

Tomasz jest studentem nauk politycznych na Uniwersytecie Torontońskim i członkiem polskiej Parafii św. Eugeniusza de Mazenod w Brampton. Mimo młodego wieku jest już dobrze znany miejscowej Polonii m. in. dlatego, że wraz z braćmi był członkiem Zespołu Pieśni i Tańca Żródło z Brampton. Jego trzej młodsi bracia aktywnie wspierają go w kampanii ale Tomasz ma już spore doświadczenie w katolickim kuratorium oświaty, gdyż pracował dla niego społecznie jako Student Trustee.

Chciałby wnieść do prac kuratorium swój zapał, doświadczenie, pasję i świeże spojrzenie.

Więcej o Tomku Głodzie i jego zamierzeniach możemy dowiedzieć się ze stron: tomaszglod.com lub facebook.com/glodtomasz.

zz glod4

W wyborach na katolickiego kuratora oświaty startują w dystrykcie również inni Polacy, jak Mateusz Kornaś (okręg 2 i 3) i Mirosław Ruta (okręg 4).

Wybory w Ontario już w poniedziałek 22 października. Sprawdzenia, czy jest się do nich uprawnionym (zarejestrowanym) – można dokonać na stronie voterlookup.ca

Więcej o wyborach w Mississaudze – TUTAJ.

zz glod2