Tani Swoop odwołuje połączenia ze Stanami

Nowości Top News paźd 20, 2018 at 4:00 pm

zz swoop1Tysiące niezadowolonych pasażerów linii lotniczej Swoop zostało zmuszonych w ostatniej chwili do zmiany w planach podróży po tym, jak anulowano 24 lotów między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi w ciągu najbliższych dni.

Odwołano m. in. połączenia między Abbotsford w B.C. i Las Vegas, Edmonton i Las Vegas, a także pomiędzy Hamilton (Ontario) i Las Vegas, Orlando, Tampa i Fort Lauderdale.

Swoop z siedzibą w Calgary jest spółką zależną linii WestJet, od której wynajmuje nieużywane w danej chwili samoloty, oferując wyjątkowo tanie przeloty. Loty krajowe w Kanadzie uruchomiła już w czerwcu br. z flotą dwóch Boeingów 737-800. Średnia cena pojedynczego biletu wynosiła 103 dolary. Spółka nie uzyskała jednak jeszcze ostatecznej zgody na działalność w Stanach Zjednoczonych, choć spodziewała się, że otrzyma ją z dużym wyprzedzeniem zanim dojdzie do pierwszych lotów.

Odwołano w sumie 24 loty do 27 października.

Swoop przeprosił za niedogodności zapewniając, że pracownicy kontaktują się bezpośrednio z podróżnymi, aby zaoferować rezerwację alternatywnych połączeń lotniczych lub pełne zwrot biletu plus 100-200 dol. rekompensaty za każdym segment podróży.

W grudniu Swoop zacznie latać na Karaiby i do Meksyku.