Zabrakło puszek do piwa

Rynek Top News paźd 22, 2018 at 4:00 pm

zz beerKanada zniosła 10-procentowe cło na import ze Stanów aluminiowych puszek do piwa. To reakcja na skargi browarów na ich brak.

Wśród wyrobów z aluminium zwolnionych z cła znalazły się wysokie puszki o pojemności 473 ml, z którymi browary miały największe trudności.

 — Wszystkie puszki kupujemy u amerykańskich dostawców, a ta jest najbardziej popularna zwłaszcza wśród małych browarów — powiedział Luke Harford, prezes branżowej organizacji Beer Canada.

Kanada ogłosiła w połowie października zwolnienie z cła po sygnałach od krajowych producentów, że braki mogą zaszkodzić produkcji wszystkiego, od puszek po piwo. Wycofanie się z ceł świadczy o niezamierzonych konsekwencjach ceł retorsyjnych. Kanadyjskie cło na puszki było reakcją na wprowadzenie przez Donalda Trumpa cła na stal i aluminium, ale dotknęło produkt, którego podaż zmalała po zamknięciu w styczniu zakładu Crown Holdings w Massachusetts.

zz piwoPrzynajmniej jeden mały browar GP Brewing w prowincji Alberta musiał wstrzymać w lipcu na 2 tygodnie produkcję, bo zabrakło mu puszek. Wielu innych producentów dostosowuje rozlewanie piwa do liczby puszek, jakie mogą kupić.

Współzałożyciel i prezes browaru Beau’s Brewing w Ottawie, Steve Beauchesne powiedział, że jego browar czekał 3-4 miesiące z realizacją zamówień i musiał odroczyć premierę kilku produktów. Jego zdaniem, na cłach retorsyjnych skorzystały amerykańskie browary, bo ich piwo w puszkach nie było clone na granicy z Kanadą. — Znosząc je władze dały nam w końcu równe warunki — stwierdził.

- Na brak puszek narzekały najbardziej małe browary, ale wszystkie oferujące piwo w wyższych puszkach zależą od ich producentów w Stanach czyli Ball Corp i Crown — poinformował Harford.

Największymi browarami w Kanadzie są Molson Coors Brewing i Labatt Breweries of Canada należący do Anheuser Busch InBev.

Więcej – TUTAJ.