Wybory w GTA

Lokalnie Series Top News paźd 23, 2018 at 6:00 am

 

John Tory

John Tory

Dotychczasowy burmistrz Toronto, John Tory, z łatwością pokonał swoją rywalkę Jennifer Keesmaat. Większość włodarzy miast skupionych w GTA również z powodzeniem zdała wyborczy test. Wyjątkami są włodarze Brampton i Whitchurch-Stouffville, którzy musieli ustąpić miejsca swoim rywalom.

Toronto

Według pierwszych danych z komisji wyborczych JohnTory zdobył 63,5 procent głosów w porównaniu do 23,5 procent dla Keesmaat.

- Przez następne cztery lata moim celem jest by nikt w całym mieście nie czuł, że jego szansa jest odległym punktem na horyzoncie – powiedział Tory swoim zwolennikom podczas przemówienia wygłoszonego w Sheraton Centre Toronto Hotel w poniedziałek wieczorem – Musimy nadal dbać o to, aby Toronto było miejscem nadziei dla wszystkich, a nie miejscem, w którym ludzie tracą nadzieję.

W swojej drugiej kadencji na stanowisku burmistrza Tory obiecał natychmiast przystąpić do pracy nad “przełamywaniem barier” i budowaniem “naprawdę wielkiego miasta XXI wieku”.

Brampton

Patrick Brown z nową żoną u boku

Patrick Brown z nową żoną u boku

Były lider Konserwatystów, Patrick Brown, odniósł w Brampton polityczny sukces. Został wybrany na burmistrza Brampton w poniedziałek, pokonując urzędującą burmistrz, Lindę Jeffrey.

Brown zdobył 44,4 procent głosów w porównaniu z 40,7 procent, które zebrała Jeffrey.

Przemawiając po zwycięstwie, mając u boku swoją nową żoną Genevieve Gualtieri, Brown powiedział, że jest gotowy skupić się na budowaniu bezpiecznej społeczności w Brampton.

- Eskalacja przestępczości zaszokowała naszą społeczność i to nie jest Brampton, jakie znamy – powiedział Brown przed śpiewającym tłumem w poniedziałkową noc -To nie Brampton, które zamierzamy zaakceptować i podczas tej kampanii próbowałem porozmawiać o pomysłach, w jaki sposób możemy uczynić naszą społeczność bezpieczniejszą. Jak zwalczać ubóstwo, jak inwestować w poprawę zdrowia psychicznego, jak ułożyć pracę z policją, by sprawić by nasza społeczność była bezpieczna.

Mississauga

Bonnie Crombie

Bonnie Crombie

Bonnie Crombie została ponownie wybrana burmistrzem Mississauga.

Crombie po raz pierwszy została wybrana w 2014 roku, przejmując stanowisko po wieloletniej burmistrz Hazel McCallion. Wygrała wybory w 2014 roku z poparciem 64 procent głosów.

Crombie zgłosiła zamiar ubiegania się o reelekcję w październiku 2017 roku. Jako swoje osiągnięcie wymieniła między innymi trwające prace nad Hurontario LRT, rozwojem nabrzeża Mississauga i wprowadzeniem rejestrowanych głosów w radzie miasta.

Przed objęciem funkcji burmistrza, Crombie pełniła funkcję posła do Parlamentu Ontario z okręgu Mississauga-Streetsville.

Vaughan

Maurizio Bevilacqua

Maurizio Bevilacqua

Burmistrz Maurizio Bevilacqua zakończył trzecią kadencję. Przed objęciem funkcji burmistrza Bevilacqua spędził 22 lata jako federalny członek parlamentu, służąc jako minister stanu ds. nauki, badań i rozwoju, minister finansów.

Kampania Bevilacqua opierała się w dużej mierze na jego dotychczasowych osiągnięciach, obiecując wyborcom, że wytworzy tę samą „przemianę transformacyjną”, którą przyniósł miastu Vaughan w ciągu ostatnich dwóch kadencji jako burmistrza.

Oshawa

Dan Carter

Dan Carter

Po tym, jak były burmistrz John Henry postanowił nie ubiegać się o reelekcję do wyścigu stanął były radny regionalny i miejski Dan Carter.

Carter nie w kampanii nie ukrywał swojej trudnej przeszłości, mówiąc, że jego osobista doświadczenia pomogły ukształtować jego zainteresowanie polityką.

Markham

Frank Scarpitti

Frank Scarpitti

Frank Scarpitti został ponownie wybrany na trzecią kadencję jako burmistrz Markham, co czyni go najdłużej urzędującym burmistrzem w regionie.

Scarpitti spędził ostatnie 33 lata w służbie publicznej, po raz pierwszy wybrany na radnego w Yorku w 1985 roku. Po raz pierwszy został powołany na stanowisko burmistrza w 1992 roku, kiedy urzędujący wówczas burmistrz zmarł podczas pełnienia urzędu.

Po przegranej w wyborach lokalnych w 1994 roku, Scarpitti został oficjalnie wybrany na to stanowisko w 2006 roku.

Na tydzień przed wyborami Rada Miejska Markham pod przewodnictwem Scarpittiego głosowała prawie jednogłośnie, zakazując palenia marihuany w miejscach publicznych przed dniem, w którym marihuana stała się legalna w całym kraju.

Hamilton

Fred Eisenberger

Fred Eisenberger

Fred Eisenberger został ponownie wybrany na burmistrza Hamiltona.

Eisenberger był radnym miejskim przez dziewięć lat, po czym odbył krótką przerwę na stanowisku przewodniczącego Hamilton Port Authority. Został wybrany na burmistrza w 2006 roku, ale opuścił biuro w 2010 roku, aby służyć jako prezes i dyrektor generalny kanadyjskiego Instytutu Urbanistycznego.

W 2014 r. Ponownie wystartował dla burmistrza Hamiltona i wygrał.

Whitchurch-Stouffville

 Iain Lovatt

Iain Lovatt

Były zastępca burmistrza, Iain Lovatt, został wybrany na burmistrza Whitchurch-Stouffville.

Lovatt powiedział w zeszłym tygodniu, że zdecydował się kandydować na stanowisko burmistrza, aby zapewnić stabilność rady miejskiej po kontrowersyjnej czteroletniej kadencji Justina Altmanna.

W zeszłym roku Altmann trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak znaleziono kolekcję fotografii radnych, byłych pracowników i mieszkańców, przyklejonych do ściany jego umywalni.

Mimo, iż był wciąż burmistrzem zabroniono mu wstępu do obiektów miejskich, z wyjątkiem zebrań rady. Nie chciał przeprosić za ścianę z fotografiami.

Whitby

Don Mitchell

Don Mitchell

Urzędujący burmistrz Don Mitchell został ponownie wybrany na włodarza Whitby.

Mitchell przez 12 lat służył jako radny miejski i jako radny regionalny przez osiem lat, zanim został wybrany na burmistrza w 2014 roku.

To będzie jego druga kadencja na tym stanowisku.

Oakville

Rob Burton

Rob Burton

Rządzący miastem Rob Burton został ponownie wybrany burmistrzem Oakville.

Burton po raz pierwszy kandydował na burmistrza w 2003 roku, ale został pokonany 38 głosami. Z powodzeniem został wybrany na stanowisko w 2006 roku.

Barrie

Jeff Lehman

Jeff Lehman

Urzędujący burmistrz Jeff Lehman został wybrany na to stanowisko na drugą kadencję.

Wyścig o stanowisko burmistrza był podobny do wyborów w 2014 roku. Rywalem Lehmana był ten sam kandydat Ram Faerber.