IV Konkurs Młodych Talentów: nagrody przyznane

Polacy w Kanadzie Top News paźd 25, 2018 at 4:00 pm

Screen Shot 2018-10-24 at 16.55.4621 października odbył się w Domu SPK – IV Konkurs Młodych Talentów – organizowany przez ZG Federacji Polek w Kanadzie.

Wystąpiło 14 młodych artystów od lat 12 do 24 w dwóch kategoriach: wokalna i instrumentalna. Były dwie grupy wiekowe: junior i senior.

Nagrody otrzymali:

Młodzież – wokal: 

1 nagroda – Adam Jan Przyjemski  $600.

2 nagroda – Adrian Kroczak $400.

3 nagroda – Jessica Malek $200.

Screen Shot 2018-10-24 at 16.55.29Młodzież – instrumental:

 2 nagroda – Adam Górski  $400.

 3 nagroda – Andrzej Ośko  $200.

Dorośli – wokal:

1 nagroda – Matylda Błąkała  $600.

2 nagroda – Ania Leszońska $400 (+ występ 11 listopada na koncercie  “Droga do Niepodległej” w JPII Centre w Mississaudze.

Screen Shot 2018-10-24 at 16.55.16Dorośli – instrumental:

2 nagroda – Adam Wojdecki  $400.

Jury obradowało pod przewodnictwem dyrygenta Macieja Jaśkiewicza w składzie: Maria Leśniak, Bartosz Hadała, Katarzyna Konstanty.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali Dyplomy Uczestnictwa od Federacji Polek oraz książki i albumy wręczone przez Konsula Generalnego RP Krzysztofa Grzelczyka, który także objął patronat nad koncertem w ramach Polish Heritage Days – 100-letniej rocznicy Niepodległości Polski. Zaznaczone to zostało przez utwory muzyki polskiej granej przez występującą młodzież.

Screen Shot 2018-10-24 at 16.55.01Organizatorzy dziękują sponsorom fundującym nagrody, którymi okazali się: Fundacja Charytatywna KPK, Fundacja im. Jadwigi Dobruckiej Federacji Polek, Związek Polaków w Kanadzie, Polish Parishes Credit Union, Fundacja im. W. Reymonta, Związek Polaków w Kanadzie – Hamilton, KPK – Hamilton, Koło Pań “Nadzieja”, Fundacja Dziedzictwa Polskiego (Ottawa), firma Supreme Pierogi, Grand Health Academy (Hamilton), Federacja Polek w Kanadzie – Ogniwo nr. 8 (Ottawa), Ogniwo nr. 13 ( Mississauga), Ogniwo nr.18 (Hamilton), Ogniwo nr. 21 (Toronto), Ogniwo nr. 24 (Mississauga), Helen Głogowski, Polish Canadians.ca.

Dziękujemy wszystkim mediom polonijnym drukującym wiadomości o Koncercie, a szczególnie Polish Studio TV za nagrywanie całości koncertu. Dziękujemy osobom występującym gościnnie Annie Wójcik i Karolinie Podolak oraz firmie Euroflowers za kwiaty dla członków jury i za ciastka ze Staropolskich Delikatesów z Hamilton.

Komitet Organizacyjny (Katarzyna Grandwilewska, Iwona Bogorya-Buczkowska, Anna Wolochacz)

zz koncert

Od Przewodniczącej:

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom Konkursu Młodych Talentów za udział w Konkursie i wysoki poziom artystyczny, który zaprezentowali na Koncercie.  Decyzje o przyznaniu nagród należały do Jury, ale zarówno jurorzy jak i organizatorzy doceniają talent wszystkich uczestników oraz ich świetne przygotowanie programu konkursowego. Zapraszamy uczestników, którzy nie otrzymali nagród do udziału w kolejnym Konkursie organizowanym przez Federację Polek w Kanadzie. Życzę dużo sukcesów.
Katarzyna Grandwilewska