Ponad 1000 skarg na rządowy sklep z trawką

Rynek Top News list 1, 2018 at 12:30 pm

zz sklepOmbudsman Ontario powiedział w środę, że jego biuro otrzymało ponad 1000 skarg na Ontario Cannabis Store czyli prowadzony przez rząd internetowy sklep z konopiami indyjskimi odkąd uruchomiono go 17 października. 

Ombudsman Paul Dube powiedział, że założył nawet specjalny zespół aby poradzić sobie z zalewem skarg złożonych przez obywateli. Najczęściej dotyczyły one opóźnień w dostawach, słabej komunikacji z klientami i różnych problemów z płatnościami.

- Poinformowałem OCS, że odnotowaliśmy znaczącą liczbę reklamacji i monitorujemy je - powiedział Dube w oświadczeniu, dodając, że jego biuro jeszcze nie rozpoczęło formalnego dochodzenia w tej sprawie.

Sklep internetowy Ontario Cannabis Store jest obecnie jedynym legalnym sprzedawcą konopi indyjskich w prowincji Ontario, ponieważ prywatne sklepy detaliczne zostaną otwarte dopiero w kwietniu przyszłego roku.

Mieszkańcy Ontario wyrazili swoją frustrację w mediach społecznościowych, podkreślając, że nie mają żadnych innych zgodnych z prawem sposobów na zakup marihuany.

OCS ostrzegł na swojej stronie internetowej, że terminy dostaw mogą być dłuższe niż oczekiwano ze względu na “niewiarygodnie wysoki popyt” i akcje strajkowe w Canada Post.

Poproszony w środę o o komentarz minister finansów Vic Fedeli podkreślił, że klienci zasługują na dobry serwis.

- Zakaz istniał sto lat. Otworzyliśmy wielomilionowy biznes w wielomiliardowym sektorze, więc jest jeszcze sporo do zrobienia… – powiedział Fedeli.