Kanada w półfinale Overwatch World Cup

Kanada Top News list 3, 2018 at 12:30 pm

wc-768x384Do głównej fazy mistrzostw świata w grze komputerowej Overwatch dostało się 8 drużyn, lecz po emocjonujących ćwierćfinałach tylko cztery przeszły dalej, w tym Kanada. 

BlizzCon jest coroczną konferencją mająca na celu promocję gier komputerowych z uniwersów Warcraft, StarCraft, Diablo, Heroes of the Storm i Overwatch. W tej ostatniej strzelance, jednej z najpopularniejszych na świecie, stworzonej przez Blizzard Entertainment na platformy PC, PlayStation 4 oraz Xbox One doskonale radzi sobie 6-osobowa ekipa z Kanady.

Najpierw doszło do spotkania drużyn z USAi Wielkiej Brytanii. Był to klasyczny pojedynek “Dawida z Goliatem”, gdzie Goliatem była oczywiście reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Amerykanie są jedną z najsilniejszych nacji w Overwatch, a w tym roku wyglądali mocniej niż zwykle. Mimo to, ku zaskoczeniu wszystkich, USA przegrało ten mecz 1-3 i to Brytyjczycy przeszli do półfinału.

Screen Shot 2018-11-03 at 12.21.00W kolejnym ćwierćfinale reprezentacje Kanady i Francji prezentowały podobny, wysoki poziom, ale to właśnie Kanadyjczycy byli lepsi. Francuzi polegli 0-3.

W trzecim spotkaniu Chińczycy wyszli zwycięską ręką, pokonując Finów 3-0, a w czwartym faworyci z Korei zdominowali Australijczków 3-0.

Dzisiaj czekają nas następujące spotkania:

12:30 – I półfinał – Wielka Brytania vs. Korea Południowa

14:30 – II półfinał – Chiny vs Kanada

16:30 – mecz o trzecie miejsce

18:45 – Finał

Wszystkie spotkania można obejrzeć na Twitchu.