Wziął pieniądze i ulotnił się jak kamfora

Lokalnie Series Top News list 3, 2018 at 10:00 am

aahome

Firma remontowa zbankrutowała nie oddając klientom pobranych zaliczek.

Torontońska firma „3 Day Reno” zwinęła swoja działalność w ciągu kilku dni zostawiając remontowane domy w stanie nieukończonym.

Co najmniej siedmiu właścicieli domów wpłaciło dziesiątki tysięcy dolarów tytułem zaliczek i teraz mają potężny kłopot. Nie zwrócono im pieniędzy, a ich domy nie nadają się do zamieszkania.

Amanda McKinnie mówi, że dała wykonawcom 64 tysiące dolarów zaliczki na remont domu jej matki. Niedługo po tym dowiedziała się, że firma już nie działa. Nie jest w stanie skontaktować się z jej właścicielem i dowiedzieć się co się stało.

- Teraz mam problemy z płynnością finansową, ponieważ oddałam 64000 dolarów – mówi McKinnie – Nadal płacę podatek od nieruchomości. Nie mogę jej sprzedać. Nie mogę też wynająć. Wydałam pieniądze i pozostałam ze skorupą domu.

Na stronie przedsiębiorstwa na Facebooku również inni klienci skarżyli się na niewypełnione kontrakty.

- Nie chodzi tylko o mnie – powiedziała McKinnie – Mówimy o dziesiątkach ludzi, których dotyczy ten problem.

Na kierownictwo firmy skarżą się też byli pracownicy, którym nie wypłacono należności za wykonaną pracę.

Dziennikarze CTV Toronto próbowali skontaktować się z właścicielem przedsiębiorstwa “3 Day Reno”, Andre Macronem, ale jego telefoniczna skrzynka pocztowa była pełna. Nie było też odpowiedzi na e-maile z prośbą o udzielenie wywiadu.

Strona internetowa firmy została już usunięta. Jej główna siedziba opustoszała.

Na razie wystrychnięci na dudka klienci zastanawiają się jak znaleźć właściciela zbankrutowanego przedsiębiorstwa, od którego na drodze sądowej mogliby dochodzić finansowego zadośćuczynienia.