Jean Machine zamyka wszystkie sklepy

Rynek Top News list 5, 2018 at 4:00 pm

zz jean3Znana odzieżowa sieć likwiduje do końca lutego swoje wszystkie sklepy w Kanadzie. Firma jest chroniona przed bankructwem.

Jean Machine Clothing Inc. przestanie istnieć z powodu strat w biznesie. Prezes firmy, Lisa Hryciuk, ogłosiła w mediach społecznościowych, że 20 sklepów zostanie zamkniętych 31 stycznia, a ostatnie cztery do 28 lutego. Wszystkie lokalizacje Jean Machine znajdują się w Ontario w popularnych galeriach handlowych, a oferują one ubrania (głównie dżinsowe) takich firm jak Guess, Levi’s, Jack and Jones oraz Buffalo David Bitton.

Zakupy e-commerce będą nadal możliwe, ale nie będzie można dokonać wymiany rzeczy zakupionych po 1 listopada.

Sieć Jean Machine jeszcze w styczniu złożyła wniosek o ochronę przed upadłością w związku ze zwiększoną konkurencją ze strony: Uniqlo, H & M, Nordstrom i innych, nowszych sieci handlowych.

Jean Machine (z kwaterą główną w Mississaudze) działała przez 42 lata, będąc własnością korporacji Stern Partners z siedzibą w Vancouver za pośrednictwem firmy Comark Services Inc., do której należą takie marki odzieżowe jak Bootlegger, Ricki’s i Cleo.

zz jean1

Dyrektor generalny Comark Gerry Bachynski powiedział “The Canadian Press”, że likwidację sklepu spowodowały słabe wyniki handlowe pomimo przeprowadzonej niedawno restrukturyzacji.

Więcej - TUTAJ.

zz jean2