Zawierucha: jego kolegami z planu są Leonardo DiCaprio i Brad Pitt

Polak w świecie list 5, 2018 at 12:34 pm

zz Młody Polański i gracący go Rafał Zawierucha- Miałem wrażenie, że to taka magiczna, boska ręka, która bierze cię prosto z Warszawy do fabryki snów, na plan Quentina Tarantino w jego najnowszym filmie - powiedział o szansie zagrania w filmie “Once Upon a Time in Hollywood” polski aktor Rafał Zawierucha. 

- Jak czytałem scenariusz, miałem ciarki, słyszałem muzykę, która jest napisana, słyszałem dźwięki otwieranych drzwi, płakałem, śmiałem się, nie wierzyłem własnym oczom. To będzie wielki film - stwierdził.

O tym, że 31-letni Rafał Zawierucha z Kielc zagra młodego Romana Polańskiego w najnowszym filmie Quentina Tarantino pod koniec sierpnia poinformował “The Hollywood Reporter”.

Film opowiada o Ricku Daltonie (w tej roli Leonardo DiCaprio), byłej gwieździe serialowych westernów oraz o kaskaderze, który go dublował (Brad Pitt). Próbują o sobie przypomnieć branży filmowej w 1969 roku, gdy w Los Angeles sekta Mansona popełnia morderstwa. Wśród ofiar jest Sharon Tate, żona Romana Polańskiego.

Film – zgodnie z zapowiedziami reżysera – ma być jego przedostatnim w karierze. Tarantino odpowiedzialny jest zarówno za scenariusz, jak i reżyserię. Do kin wejdzie 26 lipca 2019 roku, ale wiele wskazuje, że jako pierwsza zobaczy go widownia przyszłorocznego festiwalu w Cannes.

Autorowi głośnych “Pulp Fiction” czy “Bękartów wojny” udało się – pomimo pewnych kłopotów wizerunkowych po tym, jak Uma Thurman opowiedziała publicznie o kulisach ich współpracy – zgromadzić najciekawsze nazwiska Hollywood. Poza wspomnianymi DiCaprio i Pittem w filmie pojawią się: Margot Robbie (jako Sharon Tate), Lena Dunham, Maya Hawke (córka Umy Thurman i Ethana Hawke’a), Al Pacino, Burt Reynolds, Luke Perry, Dakota Fanning i Damon Herriman (jako Charles Manson).