CN Tower w polskich barwach

Lokalnie Series Top News list 7, 2018 at 4:00 pm

zz tower2CN Tower – trzecia najwyższa w świecie wieża – rozbłyśnie w najbliższą niedzielę o zachodzie słońca – na biało i czerwono! 

Torontońska budowla zostanie podświetlona w kolorach polskiej flagi w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Obchodzony w tym roku jubileusz ma znaczenie szczególne. Dokładnie 11 listopada 1918 r. po ponad wieku nieobecności, Polska powróciła na mapy Europy.

Konsulat Generalny RP w Toronto zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania jednej w najradośniejszych rocznic w historii naszego kraju.

CN Tower znajduje się przy 301 Front St. Więcej o okolicznościowych barwach na CN Tower - TUTAJ.

zz sto latW minioną niedzielę uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości przed miejskim ratuszem w Toronto, gdzie wciągnięto na maszt polską flagę oraz odegrano hymny państwowe Kanady i Polski.

W Mississaudze podobne obchody zaplanowano na niedzielę - 11 listopada. Rozpoczną się o godzinie 11:00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w parafii św. Maksymiliana Kolbego.

Następnie odbędzie przemarsz do Pomnika Patrioty przy Polskim Centrum Kultury im. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się krótka uroczystość.