Alliance Ventures inwestuje w firmę Transit

Kanada Top News list 8, 2018 at 4:00 pm

zz alliance3Aplikacja mobilna firmy Transit (z siedzibą w Montrealu) zbiera informacje komunikacyjne w czasie rzeczywistym oraz pozwala określić najlepsze rozwiązania transportowe w ponad 175 metropoliach na świecie.

Alliance Ventures, jednostka zależna Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, która zajmuje się strategicznymi inwestycjami venture capital, poinformowała o inwestycji dokonanej w ramach ostatniej rundy pozyskiwania funduszy przez firmę Transit. Transit opracował aplikację mobilną do poruszania się po mieście. Jest to najnowsza inwestycja utworzonego w tym roku funduszu Alliance Ventures w nowe technologie. Wpisuje się w strategię wspierania przedsiębiorców i start-upów, które pracują nad kolejną generacją przełomowych technologii w motoryzacji.

Użytkownicy aplikacji z pomocą precyzyjnych powiadomień w czasie rzeczywistym i nawigacji „step-by-step” mogą łatwo zaplanować dojazd komunikacją miejską. Aplikacja uwzględnia również inne środki transportu – samoobsługowe wypożyczalnie rowerów, skuterów, samochodów i usługi nielicencjonowanych przewoźników typu Uber. Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać najlepszy dla nich sposób dotarcia z punktu A do punktu B.

François Dossa, wiceprezes Aliansu ds. innowacji i inwestycji, powiedział: - Bardzo cieszymy się ze strategicznej inwestycji w Transit. To wiodący start-up na rynku aplikacji do poruszania się po mieście w Ameryce Północnej. Inwestycja przyspieszy prace Transitu, które zmierzają do wprowadzenia bezproblemowej i łatwo dostępnej mobilności. To zamierzenie świetnie wpisuje się w strategię Aliansu, który do 2022 roku chce zostać liderem na rynku usług wykorzystujących pojazdy-roboty, a także wiodącym dostawcą pojazdów w transporcie publicznym i carsharingu.

zz alliance1

Sam Vermette, dyrektor Transitu, dodał: - Nowe sposoby mobilności pojawiają się na rynku w rekordowym tempie. Potrzeba było kilku dekad, by carsharing zaistniał na rynku. A teraz e-rowery czy e-skutery są wdrażane w ciągu kilku tygodni. To pasjonująca epoka, a pracownicy naszej firmy pomagają użytkownikom wybrać najlepsze rozwiązania komunikacyjne. Czekamy z niecierpliwością na zacieśnienie współpracy z Renault-Nissan-Mitsubishi, która przyspieszy rozwój naszej firmy.

Platforma aplikacji mobilnej firmy Transit ułatwia korzystanie z różnych środków transportu. Uwzględnia transport publiczny, usługi nielicencjonowanych kierowców typu Uber, samoobsługowy wynajem rowerów, skuterów i samochodów. W czasie rzeczywistym pozyskuje dane od zakładów komunikacji miejskiej i przedsiębiorstw przewozowych oraz od dużej liczby użytkowników. Dzięki temu dostarcza precyzyjnych informacji. Użytkownicy mogą skorzystać z funkcji GO, która wysyła powiadomienia dotyczące trasy w czasie rzeczywistym. Transit podaje lokalizację w czasie rzeczywistym, powiadamia użytkownika, kiedy powinien wyjść z domu, jaki jest szacowany czas dojazdu i kiedy powinien wysiąść.