Wybuch w domu mieszkalnym w Whitby

Lokalnie Top News list 8, 2018 at 6:00 am

aawybuch2

Na osiedlu w Whitby doszło do wybuchu w jednym z domów. O jego spowodowanie oskarżono 48-letniego mężczyznę.

Incydent miał miejsce około godziny 15:30 w rezydencji na Cedar Street, która znajduje się w pobliżu ulic Garden i Dundas.

W domu znaleziono trzech ciężko rannych mężczyzn, którzy zostali w ciężkim stanie przewiezieni do szpitala.

Późnym wieczorem w środę policjanci z regionu Durham poinformowali, że trzej mężczyźni w czasie wybuchu przebywali w piwnicy domu. Jeden z nich próbował za pomocą reakcji chemicznej dokonać ekstrakcji oleju z marihuany. To na skutek tych zabiegów nastąpił wybuch.

Na skutek eksplozji jedna ściana domu zawaliła się, a szyby w całym budynku wyleciały z ram.

Jedna z sąsiadek, Johnna Yurkovich, opowiada, że najpierw usłyszała „głośne bum”, a gdy wyjrzała przez okno zobaczyła wszystkie uszkodzenia.

- To brzmiało tak, jakby wybuchła bomba – mówi – Nastąpił wielki, ogromny bum, a potem wszystko zaczęło spadać z domu. Dach się zawalił, szyby wyskakiwały z ram

Kobieta, która mieszka na parterze budynku, powiedziała, że jest przekonana, że eksplozję mógł spowodować piec centralnego ogrzewania. Powiedziała, że ​​w czasie wybuchu była poza domem, ponieważ odbierała córkę ze szkoły.

Poszkodowani mężczyźni mieszkali w bejsmencie domu.

Śledczy poinformowali, że mieszkaniec Whitby został oskarżony o zaniedbanie o charakterze kryminalnym, podpalenie i produkcję zakazanych substancji – oskarżenie postawione na podstawie ustawy o konopiach indyjskich.

Na razie nie postawiono żadnych innych zarzutów, Śledztwo wciąż trwa.