“Plagi Breslau” z premierą w Mississaudze

Polacy w Kanadzie Series Top News list 29, 2018 at 12:30 pm

zz bejsmentNajnowszy film Patryka Vegi – “Plagi Breslau” – z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej, wchodzi na ekrany kin dzisiaj, jednak nie w Polsce, a  m.in. w Kanadzie (Mississauga), Anglii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. 

Najnowszą produkcję Patryka Vegi publiczność znad Wisły będzie mogła obejrzeć wyłącznie na platformie Showmax, zaś my zobaczymy ją wcześniej niż rodacy w kraju, bo w dniach 30 XI – 2 XII kinie Cine-Starz w Mississaudze.

To film tylko dla ludzi o mocnych nerwach! Patryk Vega w wielkim stylu powraca do światowych kin.

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnym Wrocławiu. W mieście dochodzi do serii makabrycznych zabójstw. Codziennie o godzinie 18:00 nieznany seryjny morderca dokonuje zbrodni. Policjantka Helena Ruś (Małgorzata Kożuchowska) podejrzewa, że są one dziełem jednego człowieka.

Małgorzata Kożuchowska i Patryk Vega

Małgorzata Kożuchowska i Patryk Vega

Andrzej Grabowsk

Andrzej Grabowski

Kiedy podczas interwencji poważnie ranny zostaje Bronson (Tomasz Oświeciński), policyjny partner Heleny, bohaterka decyduje się za wszelką cenę ustalić tożsamość mordercy. Wraz z oddelegowaną do tej sprawy profilerką z CBŚP, Iwoną Bogacką (Daria Widawska), prowadzi śledztwo, którego wyjaśnienia należy szukać w XVIII-wiecznej historii miasta. Kobiety starają się wygrać wyścig z czasem i nie dopuścić do kolejnych zbrodni.

W filmie, oprócz Małgorzaty Kożuchowskiej, Darii Widawskiej i Tomasza Oświecińskiego, występują także m.in.: Ewa Kasprzyk, Iwona Bielska, Katarzyna Bujakiewicz, Wojciech Kalinowski, Jacek Beler, Andrzej Grabowski, a także zawodnik i komentator MMA, Karol Bedorf.

zz plagi2

Patryk Vega chwilowo odchodzi od stylistyki, do której przyzwyczaił swoich widzów. Skąd pomysł filmu? Patryk Vega na łamach “Magazynu Wrocław” tłumaczył: - Będąc zafascynowany literaturą Thomasa Harrisa, filmem “Seven” i książkami Marka Krajewskiego, przez lata marzyłem, by stworzyć podobną historię.

- “Plagi Breslau” to zdecydowanie najtrudniejszy realizacyjnie film w mojej karierze. Fabuła obfituje w ogromną liczbę scen kręconych z rozmachem. Realizowano m. in. pożar w operze, finałową scenę przy dwudziestu tysiącach ludzi, czy sekwencję ze spłoszonym koniem, który galopuje pomiędzy pięćdziesięcioma samochodami na moście - dodał Patryk Vega.

W głównej roli występuje Małgorzata Kożuchowska – po raz pierwszy u Vegi. Wciela się w postać policjantki Heleny Ruś, która wpada na trop seryjnego mordercy. Na potrzeby filmu Kożuchowska zmieniła fryzurę i kolor włosów. Kożuchowska przyznała, że rola w “Plagach Breslau” to dla niej wielkie wyzwanie: - Chcę, by dla widzów moja rola była ciekawym zaskoczeniem. Tęskniłam do odmiany. Zawsze bardzo mi się podobało, że koleżankom proponuje się zupełnie inne zadania niż te, które miały do tej pory (…) Zwykle gram bardzo kobiece role. Tym razem moja charakteryzacja ma spowodować, że wyglądam na zmęczoną życiem, choć charakterną. I jestem tym także podekscytowana, bo dla aktorki rola im dalej od siebie, tym większym jest dla niej wyzwaniem.

“Plagi Breslau” były kręcone – rzecz jasna – we Wrocławiu.

zz plagi4

Bilety po $25.

Ograniczona pula promocyjna biletów w cenie po $18 dostępna na bejsment.com - TUTAJ.