Kłótnia pomiędzy policjantami zakończona strzelaniną

Lokalnie Series Top News list 30, 2018 at 5:55 am

aaniagarapol4

52-letni policjant z okręgu Niagara został poważnie ranny w wyniku wymiany strzałów, do jakiej doszło pomiędzy dwoma zwaśnionymi funkcjonariuszami.

Incydent miał miejsce w pobliżu miejscowości Pelham około 30 minut jazdy na zachód od Niagara Falls.

W oświadczeniu kierownictwa policji regionu Niagara czytamy, że doszło do „incydentu w Pelham z udziałem członków NRPS (Niagara Region Police Services)”. Ranny policjant został przetransportowany do szpitala.

Śledztwo w sprawie strzelaniny pomiędzy dwoma funkcjonariuszami prowadzi Special Investigation Unit.

Na czwartkowej konferencji prasowej rzeczniczka SIU, Monica Hudon powiedziała, że ​​oficerowie byli w okolicy Effingham Street i Roland Road, gdzie prowadzili śledztwo w sprawie zdarzenia, które miało miejsce kilka dni wcześniej.

niagarapol3

- Około południa wybuchła kłótnia między dwoma funkcjonariuszami, a jeden z nich został postrzelony – powiedziała Hudon – Zrozumienie, co się wydarzyło i konflikt między funkcjonariuszami jest częścią śledztwa SIU. W tej chwili mogę tylko powiedzieć, że doszło do sprzeczki, broń palna została użyta, a jeden z funkcjonariuszy został ciężko ranny.

Lotnicze pogotowie ratunkowe Ornge potwierdziło, że jedna osoba została odebrana w St. Catharines i przetransportowana w stanie krytycznym do Hamilton General Hospital.

Nie podano żadnych informacji na temat drugiego funkcjonariusza biorącego udział w incydencie. Nie wiadomo też co doprowadziło do użycia broni palnej.

Agencja SIU bada przypadki z udziałem poważnych obrażeń, zgonów i zarzutów o napaść na tle seksualnym z udziałem funkcjonariuszy policji.

Naczelny komendant policji w Niagara, Bryan MacCulloch, napisał w oświadczeniu, że na razie nie dokonano żadnych aresztowań w związku z tym incydentem.