Policjantki molestowane seksualnie podczas służby

Lokalnie Top News grud 1, 2018 at 6:00 am

 

aapolicjantki3

Cztery torontońskie policjantki twierdzą, że były molestowane seksualnie w godzinach pracy. Zapowiadają wniesienie sprawy do sądu.

Zbuntowane funkcjonariuszki zdecydowały się wytoczyć proces policji o tolerowanie tego typu zachowań. Ich prawnik, Howard Lewitt twierdzi, że podczas służby kobiety otrzymywały setki wiadomości tekstowych o seksualnym charakterze od członków Toronto Police Services.

- To były wszelkie rodzaje nieprzyzwoitych, seksualnie poniżających tekstów, które do nich wysyłano – powiedział – Nie potrafię opisać, jak wstrętne to były teksty. Gdybym powiedział, nikt by mi nie uwierzył. Przez 40 lat praktyki nigdy nie widziałem tak poważnej serii naruszeń praw kobiet w miejscu pracy.

Poproszona o komentarz w tej sprawie rzeczniczka torontońskiej policji Meghan Grey wydała oświadczenie.

- Służba Policji w Toronto bardzo poważnie traktuje kwestie nękania i dyskryminacji w naszej organizacji – powiedziała Gray – W ciągu ostatnich kilku lat podjęto kroki w celu podniesienia świadomości funkcjonariuszy i przełożonych. Odbyło się wiele szkoleń, aby odpowiednio radzić sobie z tego typu problemami. Zawsze jest możliwość ulepszenia, a szef i dowództwo są w pełni zaangażowani w rozwiązywanie wszelkich naruszeń Kodeksu praw człowieka.

Gray dodała, że „nie może spekulować w sprawie pozwu, który nie został jeszcze złożony w sądzie”.

Lewitt zapowiada, że pozew trafi do sądu na początku przyszłego roku.